Paper Mario: The Origami King
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Paper Mario: The Origami King otrzymał obszerny materiał prezentujący rozgrywkę!

Zgodnie z obietnicą, Nintendo pokazało sporo nowego materiału z Paper…

10 lipca 2020

Zgodnie z obietnicą, Nintendo pokazało sporo nowego materiału z Paper Mario: The Origami King podczas transmisji Treehouse Live, która pozwoliła nam lepiej przyjrzeć się rozgrywce w papierowym świecie Mario i przyjaciół.

 

Transmisja z Paper Mario: The Origami King rozpoczyna się od 30:00 minuty.

 

 

W obszernym blisko 30-minutowym gameplay’u Big N pokazało graczom wiele kluczowych elementów gry, takich jak eksploracja kawałka papierowego świata, czy schemat potyczek. System walki został szczegółowo objaśniony w trakcie transmisji, który pozwala na interakcję z areną, aby zmienić pozycję przeciwników za pomocą pierścieni i trafić ich jednocześnie jednym zabójczym atakiem.

 

Niektórzy wrogowie są bardziej podatni lub odporni na niektóre ataki, więc Mario musi czasami używać specjalnych przedmiotów, aby szybko ich pokonać. Zaprezentowane w video „Iron Boots” pozwalają na pokonanie kolczastych wrogów bez głupiego tracenia punktów zdrowia. Ujawniono także funkcję przycisku „+” za pomocą którego wykorzystamy zebrane monety w celu zwiększenia ilości czasu dla lepszego przygotowania się w czasie bitwy. Złote monety można również wykorzystać na przywołanie drużyny Toad’ów, która będzie w stanie wydostać nas z największych kłopotów.

 

Dzisiejszy film zaprezentował nam również pierwszy ze światów gry, który ukrywać przed graczem będzie wiele znajdziek oraz niespodzianek. No i wszędzie jest to konfetti, które służą do łatania dziur i innych punktów w świecie gry, aby uzyskać dostęp do ukrytych obszarów! Nintendo pokazało również, na jakiej zasadzie działać będą 1000-krotne ramiona korzystające ze sterowania ruchowego Joy-Conów. Wykorzystamy tę funkcję w momentach kiedy potrzebujemy dostać się do niedostępnych w normalnych warunkach skrytek, przedmiotów czy dźwigni.

 

Paper Mario: The Origami King dostępne będzie na Nintendo Switch już w przyszły piątek, 17 lipca.

 


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *