Paper Mario: The Origami King
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Paper Mario: The Origami King posiada poważny błąd niszczący rozgrywkę. Nintendo pracuje nad rozwiązaniem

Może już o tym słyszałeś, jeśli nie to wiedz, że…

30 lipca 2020

Może już o tym słyszałeś, jeśli nie to wiedz, że Paper Mario: The Origami King posiada błąd, który całkowicie rujnuje rozgrywkę. Usterka pojawia się w późnej fazie gry (20-30 godzina przygody) i może uszkodzić cały zapis gry, czyniąc go bezużytecznym. Nintendo raportuje jednak, że zna problem i pracuje nad jego rozwiązaniem.

 

Poważny błąd, który odkryli gracze Paper Mario: The Origami King dotyczy końcowego obszaru gry, w którym musisz odwiedzić cztery różne SPA w Shangri-Spa, aby uzyskać dostęp do ostatniego, ukrytego. Błąd pojawia się, gdy pilnujący wejścia Toad NPC, prosi cię o kartę członkowską potrzebną do uzyskania dostępu do lokalu. Jest on zupełnie usuwana z ekwipunku,  więc jeśli omyłkowo opuścisz ten obszar , nie będziesz już mieć do niego dostępu, ponieważ NPC cię nie zapamiętał jako członka klubu, który wcześniej oddał mu swoją kartę dostępu.

 

Na szczęście Nintendo również zna ten defekt i podczas rozmowy z Polygon zakomunikowało o tym, że pracuje nad rozwiązaniem problemu:

 

Jesteśmy świadomi doniesień o problemach wpływających na niektórych graczy Paper Mario: The Origami King . Pracujemy nad rozwiązaniem tych problemów i planujemy je rozwiązać w aktualizacji oprogramowania. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

 

Poważny błąd o którym melduje tak wielu graczy powinien zostać naprawiony wraz z wypuszczeniem stosownej aktualizacji. Nintendo nie podaje jednak, kiedy ten update ujrzy światło dzienne.

 

Poniższe video udostępnione przez kanał „Nintendo Unity” dokładnie wyjaśnia jak uniknąć błędu, który czyni twój save bezużytecznym:

 

 

Paper Mario: The Origami King trafiło na Nintendo Switch 17 lipca.

 

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *