Nintendo wycofuje się z gier mobilnych
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Raport: Nintendo wycofuje się z areny gier mobilnych po sukcesie Animal Crossing: New Horizons

Według nowego raportu Bloomberg, Nintendo może odejść od tworzenia nowych…

22 czerwca 2020

Według nowego raportu Bloomberg, Nintendo może odejść od tworzenia nowych gier mobilnych, na rzecz platformy Nintendo Switch. Wszystko poprzez rozczarowujące wyniki finansowe, które osiągnęły do tej pory z tytuł takie jak Mario Kart Tour, Dragalia Lost, czy Fire Emblem Heroes.

 

Raport opublikowany przez Bloomberg szczegółowo opisuje, w jaki sposób Nintendo prawdopodobnie skupi się w pierwszej kolejności na Nintendo Switch w przyszłości, przy opracowywaniu mniejszej liczby gier mobilnych. Raport podkreśla słowa prezesa Nintendo – Shuntaro Furukawa który miał powiedzieć w maju, że firma niekoniecznie chce nadal wypuszczać wiele nowych aplikacji na rynek mobilny”, a ich przejście do rozwoju aplikacji mobilnych było w dużej mierze motywowane niepowodzeniem sprzedaży poprzedniej konsoli – Wii U. Chociaż Nintendo Switch radzi sobie naprawdę bardzo dobrze, sprzedaż ostatniego hitu Nintendo, czyli Animal Crossing: New Horizons, przelało szalę zwycięstwa na rzecz konsoli i właśnie dlatego Nintendo ma zamiar w szczególności skupić się nad Switchem. Powiedział on także, że w tym roku finansowym nie należy oczekiwać znacznego wzrostu przychodów z rynku smartfonów.

 

Co więcej, Bloomberg twierdzi, że Nintendo poprosiło partnerów ds. Rozwoju urządzeń mobilnych, aby nie zmuszali graczy do wydawania dużych pieniędzy na mikropłatności, obawiając się, że może to zaszkodzić ich uznanym na całym świecie markom i franczyzą. Do tej pory podobno ponad połowa przychodów Nintendo z urządzeń mobilnych pochodziła z Fire Emblem Heroes. Kolejne dwa najbardziej dochodowe tytuły Nintendo, według stanu na styczeń 2020 r., To Animal Crossing: Pocket Camp , które stanowiły 12 procent wszystkich wydatków użytkowników, a następnie Dragalia Lost – 11 procent. W szczególności martwić może sytuacja Super Mario Run i Mario Kart Tour, które nie osiągnęły sukcesu, na który liczyło Nintendo. Mario Kart Tour na urządzenia mobilne miał naprawdę ogromną premierę i ogromne zaplecze marketingowe, ale nigdy nie cieszył się dużym uznaniem Mario Kart 8: Deluxe na Nintendo Switch.

 

Warto jednak przytoczyć ponownie słowa prezesa Furukawa, który ogłosił dwa lata temu, że gry na smartfony będą biznesem o wartości 1 miliarda dolarów z potencjałem wzrostu, bazując na obietnicy swojego poprzednika, że ​​Nintendo będzie wypuszczać od dwóch do trzech tytułów mobilnych każdego roku. W raporcie cytowany jest także Isao Moriyasu, prezes głównego partnera Nintendo w dziedzinie rozwoju aplikacji mobilnych, DeNA , twierdzący pod koniec bieżącego roku podatkowego nie będzie żadnych nowych aplikacji mobilnych od firmy, co sugeruje długie oczekiwanie na następną grę mobilną Nintendo. Wydaje się, że firma z Kioto, ponownie oceniła biznes mobilny i ograniczyła swoją koncentrację na własnym ekosystemie konsolowym.

 

Zaraz zapytasz, a co z dwoma ostatnio zapowiedzianymi aplikacjami Pokemon na telefony od Nintendo? Pokemon Smile to aplikacja zaprojektowana, aby zachęcić dzieci do mycia zębów, podczas gdy Pokemon Cafe Mix to gra logiczna, która również pojawia się w Switch. Warto jednak zauważyć, że te gry zostały zlecone zewnętrznym deweloperom przez The Pokemon Company, a nie Nintendo, a zatem technicznie nie są częścią mobilnego portfolio Nintendo.

 


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *