NewsRecenzja
NewsArtykuł

Tales of Vesperia: Definitive Edition – Dock, Handheld i porównanie z oryginałem

Tales of Vesperia ma już ponad 10 lat, z tej…

11 stycznia 2019

Tales of Vesperia ma już ponad 10 lat, z tej okazji twórcy zdecydowali się na odświeżenie znanej historii i przeniesienie jej na nowe sprzęty z dopiskiem „Definitive Edition”. Premiera gry odbędzie się już dzisiaj tj. 11 stycznia 2019 roku, koszt Tales of Vesperia: Definitive Edition to 209 zł w polskim eShopie. Gra już zgarnia całkiem dobre oceny, na tę chwilę wersja na Switch’a ma ocenę 83/100 na portalu Metacritic.

 

Jak to przy premierze remasterów bywa, nie obyło się bez porównań z oryginałem. Poniżej możecie sprawdzić w jakim stopniu zmieniła się szata graficzna w definitywnej edycji względem oryginalnej wersji z Xboxa 360. Różnice nie są przytłaczające, ale można zaobserwować trochę mniej rozmyte tekstury w wersji na Nintendo Switch.

 

 

 

 

W przypadku Switch’a dodatkową i kontrowersyjną kwestią pozostają różnice między trybem zadokowanym, a trybem przenośny. Dlatego warto też spojrzeć na porównanie obu tych wersji. W trybie handheld możemy zaobserwować nieco niższą rozdzielczość. Zmiana ta raczej nie będzie aż tak zauważalna na mniejszym ekranie konsolki. Mimo wszystko w każdym trybie wygląda to naprawdę przyzwoicie. Niepokoją tylko spadki animacji do nawet 40 klatek na sekundę. Na materiale wideo można nawet zaobserwować pewien schemat – podczas zwiedzania lokacji średnia szybkość animacji wynosi około 50 klatek na sekundę, podczas podróży po mapie świata 40 klatek na sekundę, a podczas walki (a to chyba najważniejsze) 60 klatek na sekundę. Dotyczy to wersji zadokowanej jak i trybu przenośnego.

 

 


Redaktor

Ruqer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *