NewsRecenzja
NewsArtykuł

W wersji demonstracyjnej remake’u Resident Evil 3 znaleziono odwołania do Switcha

Na początku kwietnia swoją premierę będzie miał remake trzeciej części…

24 marca 2020

Na początku kwietnia swoją premierę będzie miał remake trzeciej części Resident Evil. Niestety ten tytuł, podobnie jak remake drugiej części serii, omija Nintendo Switch szerokim łukiem. Nadzieja jednak umiera ostatnia! W kodzie wersji demonstracyjnej wykryto kilka odwołań do hybrydowej konsoli Nintendo.

 

Moder znany w internecie jako FluffyQuack podzielił się swoim odkryciem. W niektórych miejscach gry znajdują się odniesienia do sprzętu na którym gramy. Przykładowo jedno z nich dotyczy informacji o automatycznym zapisie rozgrywki: „Ta gra posiada funkcję auto-save, proszę nie wyłączaj swojego [nazwa sprzętu]”. Okazuje się, że w tym miejscu znalazło się również odniesienie do Nintendo Switch.

 

Kolejne odwołanie bezpośrednio nawiązuje na Nintendo eShop. Co mogą oznaczać tego typu nawiązania? Jest kilka teorii. Najbardziej optymistyczna z nich głosi o faktycznym przeniesieniu tego tytułu na hybrydową konsolkę, oczywiście w późniejszym terminie. Może to również oznaczać, że twórcy mieli tylko zamiar przeniesienia gry na Switcha. Ostatnią z teorii jest usługa gry w chmurze – w ten sposób Japończycy mogą zagrać w Resident Evil 7 na Nintendo Switch.

 

 

 


Redaktor

Ruqer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *