Nintendo Switch
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Aktualizacja systemu konsoli Nintendo Switch do wersji 12.0.2 jest już dostępna

Dzisiejszego dnia Nintendo wydało kolejną aktualizację systemu dla Nintendo Switch…

12 maja 2021

Dzisiejszego dnia Nintendo wydało kolejną aktualizację systemu dla Nintendo Switch przenosząc konsolę do wersji 12.0.2. Najnowsza aktualizacja dla Switcha skupiała się głównie na „ogólnych ulepszeniach stabilności systemu”.

 

Aktualizacja 12.0.2 dla Nintendo Switch

Ogólne ulepszenia stabilności systemu w celu zwiększenia komfortu użytkowania.

 

Ostatnim czasy Nintendo dość często „łata” system konsoli Nintendo Switch. Główna aktualizacja 12.0.0 została opublikowana 6 kwietnia. W międzyczasie otrzymaliśmy jeszcze update 12.0.1 z 20 kwietnia, więc na przestrzeni 5 tygodni konsola Nintendo Switch została przeniesiona do wyższej wersji już trzeci raz. Szkoda tylko, że żadna z tych aktualizacji nie przyniosła żadnych konkretnych zmian oraz funkcji.

 

Trzeba jednak pamiętać, że oficjalne notatki dotyczące aktualizacji publikowane przez Nintendo nie zawierają wszystkich informacji, co tak naprawdę zostało zmienione i dodane. OatmealDome – dataminer specjalizujący się w Nintendo jak zawsze stanął na wysokości zadania szperając gdzie trzeba.

 

 

OatmealDome zauważył drobne zmiany w podstawowych komponentach systemu, sterowniku bluetooth i menedżerze aplikacji. Najbardziej zastanawiają nas kolejne modyfikacje przy sterowniku łączności bezprzewodowej. Chociaż samo w sobie nie oznacza to niczego, może to wskazywać, że Nintendo pracuje nad rozszerzeniem obsługi Bluetooth dla Switcha, co pozwoli wreszcie na bezproblemowe korzystanie z bezprzewodowych słuchawek. Aktualnie, aby z nich korzystać potrzebujesz specjalnego adaptera wpinanego do konsoli.

 

Aktualizacja 12.0.2 dla Nintendo Switch jest gotowa do pobrania i zainstalowania. Jeśli w opcjach systemu ustawiłeś wcześniej automatyczne pobieranie, to zapewne nowy update już czeka na instalację. W przeciwnym razie możesz go pobrać ręcznie w opcjach systemu.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *