NewsRecenzja
NewsArtykuł

Animal Crossing podbija Japonię! Switch z lepszym wynikiem niż podczas premiery

Animal Crossing: New Horizons zadebiutowało w zeszły piątek. Ta niepozorna…

25 marca 2020

Animal Crossing: New Horizons zadebiutowało w zeszły piątek. Ta niepozorna gra posiada ogromną rzeszę fanów, która jest w stanie napędzić sprzedaż Nintendo Switch bardziej niż podczas premiery tej konsolki w 2017 roku! Do takiej sytuacji doszło oczywiście w Japonii, gdzie w poprzednim tygodniu sprzedano aż 392 000 sztuk konsoli. To aż o 62 tysiące więcej niż podczas premiery!

 

Sam Animal Crossing również rozbił japońskie banki. Japończycy nabyli aż 1,88 miliona kopii tego przesłodkiego tytułu! Jest to najlepszy start jakiejkolwiek gry na Nintendo Switch w Japonii. Oznacza to, że Animal Crossing: New Horizons przebiło już rekord Pokemon Sword/Shield (1,3 mln) oraz Super Smash Bros. Ultimate (1,2 mln). Warto jeszcze dodać, że te wyniki uwzględniają tylko fizyczne kopie gry. Sprzedaż z cyfrowej dystrybucji wciąż nie jest znana, jednak możemy przypuszczać, że nowe Animal Crossing sprzedało co najmniej 2 mln sztuk w samej Japonii.

 

Gra podbiła również serca Brytyjczyków – New Horizons zadebiutowało na szczycie listy sprzedażowej ubiegłego tygodnia w Wielkiej Brytanii. Tym samym pokonała nawet Doom Eternal, który miał premierę tego samego dnia. Poprzednia część z serii Animal Crossing – New Leaf – sprzedało się globalnie w nakładzie 12,45 mln sztuk. Myślicie, że New Horizons da radę pobić swoją poprzedniczkę?

 

 


Redaktor

Ruqer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *