Baldur’s Gate: Enhanced Edition

Rating: 8.5/10. From 4 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Gatunek: RPG

Data premiery: 15.10.2019

Wydawca: Beamdog

Liczba graczy: 1

Polska werjsa językowa: napisy

Pegi: 16

Nasza ocena


Baldur’s Gate: Enhanced Edition

PRZECZYTAJ RECENZJE

Gatunek: RPG

Data premiery: 15.10.2019

Wydawca: Beamdog

Liczba graczy: 1

Polska wersja językowa: napisy

Pegi: 16

Ocena użytkowników:
Rating: 8.5/10. From 4 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Ocena redakcji:


Baldur’s Gate: Enhanced Edition to remaster jednej z najsłynniejszych gry RPG. Pierwotna wersja została stworzona przez studio Bioware w 1998 roku. Odświeżeniem zajęło się studio Beamdog, które wprowadziło masę usprawnień. Przede wszystkim gra została dostosowana do współczesnych standardów – podniesiona rozdzielczość, stworzono nowe przerywniki filmowe, dodano nowe efekty graficzne, zmieniono interfejs dodano nawet opcję przybliżania oraz oddalania kamery.

 

 

Fabuła

Gra przenosi nas do fantastycznego świata lochów i smoków. Gracz wciela się w rolę sieroty, która została zaadoptowana przez mieszkańca Candlekeep, Goriona. Niestety twierdza została zaatakowana przez bandytów. Zabili oni ojczyma bohatera, a on musiał uciekać ze swoją przyrodnią siostrą. Szybko okazuje się, że atak na CandleKeep nie był przypadkiem, a głównym celem bandytów była postać gracza, która powoli odkrywa swoją przeszłość oraz przeznaczenie.

 

 

Rozgrywka

Baldur’s Gate: Enhanced Edition to jeden z protoplastów izometrycznych, klasycznych RPG. W trakcie gry przede wszystkim będziemy rozmawiać z postaciami niezależnymi oraz wykonujemy dla nich zadania. Przy tym gra daje masę opcji dialogowych, których rezultat będzie zależał od naszych statystyk, a efekt wpłynie relacje z daną postacią. Statystyki oraz umiejętności danej postaci są oparte na drugiej edycji Dungeons & Dragons. Walka toczy się w czasie rzeczywistym, gdzie sterujemy drużyną bohaterów (do sześciu postaci). W każdym momencie starcia możemy użyć aktywnej pauzy, dzięki której będziemy mieli więcej czasu na rozstawienie drużyny, wydanie im konkretnych poleceń. W ten sposób możemy spokojnie przemyśleć naszą strategię walki.

 

TRAILER

 

 

Na temat

Sorry, no related articles to display.