PublicystykaRecenzja
PublicystykaArtykuł

Jaki etui oraz szkło hartowane wybrać dla Nintendo Switch?

Nintendo Switch podobnie jak inne urządzenia elektroniczne jest podatny na…

29 lipca 2020

Nintendo Switch podobnie jak inne urządzenia elektroniczne jest podatny na wszelkie uszkodzenia, zarysowania czy zabrudzenia. Z reguły w warunkach domowych nie musimy za bardzo martwić się o jego ochronę, albowiem nie ma on styczności z ostrymi, niebezpiecznymi przedmiotami. Inaczej jednak bywa w przypadku podróży, przewożenia urządzenia. Tutaj niezwykle pomocne okazuje się solidne zabezpieczenie, którym jest etui.

 

Na co nam etui?

 

Elektroniczne urządzenia mimo wprowadzania coraz solidniejszych elementów budowy, wciąż są bardzo narażone na uszkodzenia, zabrudzenia. Czasem zapominamy o tym i popełniamy proste błędy. Przykładowo: udajemy się do kolegi, rodziny, aby wspólnie pograć na konsoli. Wrzucamy ją do torby lub plecaka i ruszamy w podróż. Tymczasem obok urządzenia znajdować się będą klucze, ostre przedmioty, które zarysują obudowę czy nawet gorzej – ekran. Oprócz tego do wnętrza konsoli mogą dostać się zabrudzenia, kurz, paprochy. Dlatego też odpowiedni środek zabezpieczający, jakim jest pokrowiec czy etui jest wręcz wskazany. Wykonany z wysokiej jakości materiałów zapobiega uszkodzeniom oraz zabrudzeniom sprzętu w czasie transportu. Ponadto, bardziej rozbudowane modele pozwalają na zabranie ze sobą nie tylko samej konsoli, lecz również gier, padów czy słuchawek.

 

Wersja standardowa czy powiększona?

 

Na rynku znajdziemy niejeden piękny i funkcjonalny pokrowiec na Nintendo Switch, który dostępny jest w wersji podstawowej jak i rozszerzonej. Ten pierwszy posiada przestrzeń wyłącznie na konsolę jak i mały pojemnik z przeznaczeniem na 4 gry oraz 2 karty microSD. Z reguły standardową lub kolekcjonerską wersję zakupimy w granicach 100 złotych. Za nieco więcej możemy zdecydować się na rozszerzony egzemplarz etui, który oprócz wspomnianych wyżej elementów, pomieści w sobie również JoyCona, ładowarkę, zasilacz, a nawet bezprzewodowy kontroler. Nie stanowi on na szczęście zbyt dużego wydatku.

 

Pokrowiec tradycyjny czy etui kolekcjonerski?

 

Pokrowce z przeznaczeniem do Nintendo Switch tworzone są z wysokiej jakości materiałów, przez co zapewniają nie tylko właściwości użytkowe, lecz również dobrze prezentują się wizualnie. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, oficjalne akcesoria na Nintendo Switch, jakimi są także pokrowce, etui dostępne są w wersji klasycznej jak i kolekcjonerskiej. Sposobem samej budowy nie różnią się między sobą. Inaczej jest jednak ze względu na walory wizualne. Co pewien czas na rynku pojawia się nowa edycja kolekcjonerska związana z jedną z gier, które dostępne są na konsolę. Dzięki temu możemy zakupić etui Mario Odyssey, Splatoon 2, Mario Kart, Zelda w kilku wersjach kolorystycznych czy też Donkey Kong. Z pewnością miłośnicy gadżetów znajdą coś ciekawego dla siebie.

 

Coś niestandardowego?

 

Większość z dostępnych w sklepach etui na Nintendo Switch tworzona jest z miękkich materiałów, jakimi są sztuczna skóra, silikon, guma. Jednak zdarzają się również i egzemplarze pluszowe, a także tworzone z plastiku, aluminium czy nawet drewna. Tak więc wybór mamy całkiem spory.

 

Polecane modele etui/pokrowiec dla Nintendo Switch:

 

POWERA Pokemon Pikachu Silhouette
 

 

Etui BIG BEN BB9319 Mario Kart

 

 

 

BIG BEN BB9197 Zelda czarne

 

 

 

Etui BIGBEN Deluxe Czarny

 

 

 

Nintendo Switch Carrying Case Animal Crossing: New Horizon

 

 

Jakie szkło hartowane lub etui wybrać dla Nintendo Switch?

 

Nintendo Switch to wysokiej jakości konsola, która na lata zapewni nam sporo rozrywki. Niestety jak każde urządzenie elektroniczne narażona jest na uszkodzenia. Przy nieostrożnym użytkowaniu, złym przechowywaniu czy transporcie łatwo jest porysować zarówno ekran jak obudowę. W najgorszych przypadkach dochodzi do ich pęknięcia. Sytuacja jest podobna jak ze smartfonami czy tabletami. Warto zatem pomyśleć o odpowiedniej ochronie konsoli. Świetnie do tego nadaje się szkło hartowane jak i etui. W naszym artykule postaramy się podpowiedzieć, na co najlepiej będzie postawić.

 

 

Jakie szkło hartowane?

 

Zakup szkła hartowanego wydaje się obowiązkowym posunięciem. Tym bardziej, że nie jest ono drogie, jak i nie powinno wpłynąć na funkcjonowanie ekranu. Szkło hartowane można już kupić za kilkanaście złotych. Oczywiście w pierwszej kolejności zalecamy zakup produktu ze sprawdzonych źródeł, jak i posiadającego dobre opinie. W sklepach raczej nie zetkniemy się z oficjalnym szkłem dla Nintendo. Kilku producentów tworzy jednak wysokiej jakości egzemplarze, które idealnie pasują do ekranu Switcha. Polecamy w szczególności szkło o stopniu twardości 9H. Zagwarantuje ono bardzo dobrą ochronę przed uszkodzeniami, jak i również wzmocni i zabezpieczy wyświetlacz. Taki specjalnie przetworzony, dodatkowo wzmocniony materiał jest w stanie wytrzymać kontakt z nożem czy kluczami. Nie wpływa przy tym na kolory, jasność, kąty widzenia czy funkcjonalność panelu dotykowego. Szkło może mieć różną grubość. Najczęściej zetkniemy się z modelami między 0.3 a 0.5 mm. Po wyborze atestowanego szkła hartowanego zalecamy dokładne zapoznanie się z instrukcją montażu szkła. Można o takowy poprosić również w fachowym serwisie.
 
 

Polecane szkła hartowane dla Nintendo Switch
 
 

 

 

 

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *