PublicystykaRecenzja
PublicystykaArtykuł

Najlepszy kontroler dla Nintendo Switch

Obecna od roku konsola Nintendo Switch to rewolucyjny produkt na…

5 października 2018

Obecna od roku konsola Nintendo Switch to rewolucyjny produkt na rynku, dzięki któremu można cieszyć się zarówno rozgrywką mobilną jak i stacjonarną. W przypadku tej drugiej oczywiście graczom niezbędne są kontrolery, dzięki którym możliwa jest komfortowa i profesjonalna rozgrywka. W ofercie sklepów znajdziemy przynajmniej kilka modeli, na które można się zdecydować. Przedstawiamy możliwe wybory oraz najlepszy kontroler dla Nintendo Switch.

 

Dodatkowe Joy-Cony

 

W zestawie z konsolą Nintendo Switch każdy użytkownik dostaje dwa Joy-Cony. To innowacyjne kontrolery, które mogą być wykorzystywane w każdym z trzech trybów rozgrywki: mobilnym, stołowym oraz TV. Wszechstronne Joy-Cony są w stanie zagwarantować nam kilka ciekawych funkcji. Przede wszystkim mogą być używane niezależnie w każdej dłoni, jak i również razem jako jeden kontroler po włożeniu do uchwytu Joy-Con. Można je bez trudu podłączyć do głównej konsoli i korzystać z nich w trybie przenośnym czy w rozgrywce dla dwóch graczy. Każdy Joy-Con zaopatrzony został w pełen zestaw przycisków, przez co może być używany jako osobny kontroler. Na ich wyposażeniu znajduje się przyspieszeniomierz, żyroskopowy czujnik ruchu, a także zaawansowane wibracje HD. Typowy Joy-Con Nintendo Switch sprzedawany jest w parach i stanowi najczęściej największy wydatek, jeśli chodzi o kontrolery do tej konsoli. Specjalny system parowania urządzeń sprawia, że jednocześnie do Switcha podłączonych może być nawet 8 takich kontrolerów.

 

 

Nintendo Switch Pro Controller

 

Niezwykle ceniony przez wielu graczy jest Nintendo Switch Pro Controller. To jeden z oficjalnych kontrolerów na konsolę, którego cena jest nieco niższa niż kompletu Joy-Conów. Przede wszystkim zaskakują jego całkiem małe wymiary: 6,5 x 15,7 x 15,4 cm, przez co kontroler ten pewnie leży w dłoni, pozwala na szybkie wykonywanie ruchów. Model ten posiada zestaw przycisków, które nawiązują do tych, które znamy z Xboksa. W ten oto sposób miłośnicy konsoli od Microsoftu o wiele lepiej odnajdą się z tym kontrolerem w dłoni. Obsługuje on bezprzewodowe połączenie Bluetooth do 10 metrów zasięgu. Może on działać zarówno po podłączeniu do telewizora, jak i w wersji mobilnej. Ogromną zaletą kontrolera jest fakt, iż można go sparować także z komputerem. Niejeden użytkownik z pewnością będzie cenił sobie pojemną baterię, albowiem akumulator ten wytrzymuje około 40 godzin grania.

 

 

 

HORI Pad Przewodowy

 

W cenie mniej więcej dwukrotnie niższej niż Pro Controller, czeka na nas oficjalny pad przewodowy. Jest to sprzęt licencjonowany przez Nintendo, którego producentem jest japońska firma HORI. Oczywiście cena robi różnicę, albowiem w tym wypadku mamy do czynienia z wersją przewodową. Posiada kabel o około 2 metrów długości. Model marki HORI może zostać podłączony do Switcha tylko w trybie TV, kiedy konsola znajduje się w stacji dokującej. Urządzenie jest niezwykle lekkie, lecz mimo to bardzo dobrze leży w dłoni. Materiał, z jakiego pad został wykonany, nie sprawia jednak aż tak dobrego wrażenia. Z pewnością sporym minusem jest tutaj brak wibracji oraz żyroskopu. Niemniej jednak należy sobie zdać sprawę, iż ma się tutaj do czynienia po prostu z prostym kontrolerem.

 

HORI POKKÉN TOURNAMENT DX PRO

 

Jest to kolejny pad stworzony przez markę HORI. Został specjalnie wykonany do gry Pokken Tournament DX, czyli walk Pokemonów na arenie. Model ten został oparty na konstrukcji kontrolera Arcade. Posiada nieco inną budowę niż poprzednia wersja, przez co gracze muszą się do niego nieco przyzwyczaić. Ponieważ jest dedykowany tej jednej, konkretnej grze, z pewnością może sprawiać problemy przy innych tytułach.

 

No Name

 

W ofercie sklepów internetowych czy na aukcjach można znaleźć sporo kontrolerów typu no name. Są to modele, które tworzone są pod Switcha, jednak nie posiadają oficjalnej licencji Nintendo. Do zakupienia są zazwyczaj w o wiele niższej cenie niż wymienione do tej pory modele. Problem jednak tkwi w tym, iż nie mają one zazwyczaj dobrej opinii, tworzone są z gorszej jakości materiałów, przez co wpływają na gorszy komfort czy efektywność rozgrywki. Raczej odradzamy zakup takich urządzeń.

 

Jaki zatem model wybrać?

 

Z pewnością idealny pad do Nintendo Switch to taki, który spełniać będzie nasze wymagania. Jeśli cenimy sobie rozgrywkę wieloosobową na jednym urządzeniu, to najlepszym wyjściem wydaje się zakup dodatkowej pary Joy-Conów. W ten oto sposób na Nintendo Switch jednocześnie w trybie TV czy stołowym grać mogą 4 osoby. Miłośnikom PlayStation, Xboxa czy po prostu solidnej rozgrywki za pośrednictwem dobrego pada polecamy Nintendo Switch Pro Controller. Zagwarantuje on komfort oraz idealne warunki do gry w różnego rodzaju tytuły. Najbardziej oszczędne osoby powinny się z kolei zdecydować na pad przewodowy od HORI. Również zapewnia całkiem komfortową i solidną rozgrywkę, a jest przy tym dwukrotnie tańszy od Joy-Conów i Pro Contollera.


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *