We. The Revolution

Resident Evil 5

Rating: 7.0/10. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Gatunek: Horror, Akcja, Przygodowa

Data premiery: 29.10.2019

Wydawca: Capcom

Liczba graczy: 1

Polska werjsa językowa: brak

Pegi: 16

Nasza ocena


We. The Revolution

Gatunek: Horror, Akcja, Przygodowa

Data premiery: 29.10.2019

Wydawca: Capcom

Liczba graczy: 1

Polska wersja językowa: brak

Pegi: 16

Ocena użytkowników:
Rating: 7.0/10. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Ocena redakcji:


Resident Evil to jedna z najbardziej popularnych serii gier z gatunku survival horror. Piąta odsłona serii zadebiutowała na rynku w marcu 2009 roku. Z kolei w 2016 roku fani mogli cieszyć się jej zremasterowaną edycją. Jesienią 2019 roku będzie miała ona wreszcie swój debiut na Nintendo Switch. Warto dodać, że pojawi się jednocześnie wraz z Resident Evil 6.

 

Przenieś się do Afryki

 

W przeciwieństwie do większości odsłon Resident Evil, piąta część dzieje się na Czarnym Lądzie. Wcielamy się tutaj w rolę Chrisa Redfielda, czyli postaci, którą fani mogą kojarzyć choćby z oryginalnego Residenta. Jako członek pewnej organizacji zwalczającej bioterroryzm zostajemy wysłani do Afryki, gdzie odkryto tajemniczy wirus T. W pewnym momencie udajemy się jednej z wiosek, gdzie mieszkańcy nagle zamieniają się w nietypowe zombie. Naszym zadaniem będzie nie tylko przetrwać w trudnym środowisku, lecz również odkryć, co dokładnie stoi za uwolnieniem wirusa. Na całe szczęście nie pozostaniemy sami, gdyż naszym przewodnikiem i wsparciem w walce będzie Sheva Almoar.

 

Znane dla graczy rozwiązania

 

Studio Capcom w przypadku Resident Evil 5 postawiło na znane rozwiązania z poprzedniej części. Przede wszystkim mamy do czynienia z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, a dokładniej zza pleców, ramienia naszego głównego bohatera. Musimy stawić tu czoła nie tylko zakażonym ludziom, lecz również i mutantom, którzy stanowią wielkie niebezpieczeństwo. W toku gry możemy korzystać z wielu rodzajów broni palnej, jak i granatów. Posiadać będziemy przy tym ekwipunek na 9 slotów, którym mogą być rośliny lecznicze. Bardzo ważne jest to, że rozgrywka toczy się w trybie kooperacji, w związku z czym zawsze na ekranie obserwować będziemy poczynania dwójki bohaterów. Sheva może być sterowana przez komputer bądź też drugiego gracza. Pomaga to we wzajemnej ochronie, wykonywaniu misji. W zremasterowanej wersji postawiono na bardzo dobrą warstwę wizualną oraz klimatyczną oprawę dźwiękową, która dodaje całości sporo grozy.

 

 

TRAILER

 

 

Resident Evil 5

 

 

Na temat