We. The Revolution

Resident Evil 6

Rating: 7.0/10. From 1 vote.
Please wait...

Gatunek: Horror, Akcja, Przygodowa

Data premiery: 29.10.2019

Wydawca: Capcom

Liczba graczy: 1

Polska werjsa językowa: brak

Pegi: 16

Nasza ocena


We. The Revolution

Gatunek: Horror, Akcja, Przygodowa

Data premiery: 29.10.2019

Wydawca: Capcom

Liczba graczy: 1

Polska wersja językowa: brak

Pegi: 16

Ocena użytkowników:
Rating: 7.0/10. From 1 vote.
Please wait...
Ocena redakcji:


Resident Evil 6 to kolejna odsłona popularnej serii survival horroru, za którą odpowiada studio Capcom. Gra ta swą premierę na rynku miała w 2013 roku, a jej nieco odświeżona pod względem wizualnym wersja zadebiutuje na Switchu jesienią 2019 roku.

 

Zróżnicowana rozgrywka

 

Z pewnością sporym atutem Resident Evil 6 jest fakt, iż gra w przeciwieństwie choćby do Resident Evil 5 daje nam możliwość wyboru aż 3 podstawowych postaci z odmiennymi scenariuszami. Możemy zatem wcielić się w Leona Kennedy’ego, który prowadzi śledztwa dotyczące epidemii w Tall Oaks. Drugą postacią jest znany z innych odsłon Chris Redfield, który musi złapać kobietę odpowiedzialną za śmierć wielu jego kolegów. Trzecią postacią z kolei jest przeniesiony do Europy Jake Muller, który jest najemnikiem, a przy tym synem złowrogiego Alberta Weskera. Postaciom przy okazji towarzyszą inni bohaterowie: Helena Harper, Piers Nivans, Sherry Birkin. Sama fabuła rozgrywa się 10 lat po słynnych wydarzeniach w Racoon City.

 

Bardzo ważne jest to, że każda z trzech historii krzyżuje się ze sobą, dzięki czemu rozegranie wszystkich scenariuszy da nam pełen obraz wydarzeń. Dodatkowo nagrodą będzie odblokowanie czwartego trybu, gdzie bohaterką jest Ada Wong. Warto dodać, że każdy ze scenariuszy znacząco różni się między sobą. Wybór Leona to tryb podobny do tego, co mieliśmy w Resident Evil 2, czyli walka w samym mieście. Chris z kolei oznacza całkiem sporo strzelania. Jake zaś przeniesiony zostaje do Europy Środkowej, gdzie można liczyć na najbardziej urozmaiconą rozgrywkę.

 

Spore zmiany w sterowaniu

 

W przypadku Resident Evil 6 model gry został oparty na rozwiązaniach znanych z gatunku TPP. Nie musimy za bardzo obawiać się o amunicję czy zapis gry. Ponadto wprowadzono możliwość jednoczesnego poruszania się i strzelania. Możemy także korzystać z zasłon, prowadzić walkę w zwarciu, rzucać się na plecy, robić wślizgi. Grę przy okazji cechuje system rozwoju postaci, niezwykła widowiskowość, jak i całkiem spora długość rozgrywki, przez co z pewnością na Switchu spędzimy wiele godzin walcząc z zombiakami.

 

 

TRAILER

 

 

Resident Evil 6

 

 

Na temat