Nintendo Switch podwójny wyświetlacz
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Tylko w marcu Nintendo Switch znalazło 4.2 milionów nowych nabywców

Nintendo sprzedało w marcu 4,2 miliona konsol Switch, co jest…

3 czerwca 2020

Nintendo sprzedało w marcu 4,2 miliona konsol Switch, co jest bardzo dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę poważne braki sprzętu na całym świecie. Według raportu GoldenCasinoNews sprzedaż sprzętu Nintendo Switch osiągnęła właśnie najwyższy poziom w marcu.

 

Jak dobrze wiemy z ostatniego raportu Nintendo o wynikach za fiskalny rok 2019, ogólna sprzedaż w okresie od 1 kwietnia do 31 marca wyniosła 21,03 milionów sztuk. Dzięki czemu całkowita sprzedaż hybrydowej konsoli Nintendo osiągnęła fenomenalny wynik 55,77 milionów od premiery w marcu 2017 roku. Teraz udostępniono więcej informacji pokazujących, jak duży sukces Nintendo odniosło wyłącznie w samym marcu.

 

Wynik 4,2 milionów z całkowitej zeszłorocznej sprzedaży (21,03 miliona) pochodziły właśnie z marca, co pokazuje jak mocnym miesiącem dla Nintendo był właśnie trzeci miesiąc aktualnego roku. Ekskluzywne tytuły Nintendo również odnotowały znaczny wzrost sprzedaży. Mario Kart 8 Deluxe to najlepiej sprzedająca się gra Nintendo Switch z 24,7 milionami sztuk sprzedanych w marcu. Super Smash Bros Ultimate zajął drugie miejsce, sprzedając 18,8 miliona egzemplarzy .The Legend of Zelda: Breath of the Wild zajeła trzecie miejsce w liczbie 17,4 mln egzemplarzy. Z kolei Super Mario Odyssey oraz Pokémon Sword and Shield sprzedały się odpowiednio w 17,4 mln i 17,3 mln sztuk.

 

 


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *