Najbardziej wyczekiwane gry Nintendo Switch

35 najbardziej wyczekiwanych gier na Nintendo Switch – część pierwsza

Przed nami ostatnie miesiące 2020 roku jak i powitanie kolejnego….

22 października 2020

Przed nami ostatnie miesiące 2020 roku jak i powitanie kolejnego. Naszym zdaniem to najlepszy czas, aby zaprezentować te tytuły, na które najbardziej czekamy w tym okresie. Mamy wielką nadzieję, że te wszystkie premiery na Switcha nie tylko spełnią, lecz nawet przekroczą nasze wyobrażenia i dostarczą nam godzin wspaniałej zabawy!

 

UWAGA – zestawienie 35 gier wyczekiwanych gier zostało podzielone na dwa osobne teksty. Drugi artykuł z kolejną porcją nadchodzących gier na Nintendo Switch pojawi się już jutro!

 

Torchlight III

Torchlight III to gra, która ukaże się najszybciej, bo już dzisiaj! Dzieło Echtra Games to gra typu RPG akcji, którą możemy zaliczyć także do gatunku hack’n’slash. Trafiamy tu ponownie do krainy fantasy. W wyniku oddziaływania mocy kryształu Ember wiele zwierząt, goblinów czy nieumarłych zaczyna stanowić zagrożenie dla krainy. Na jej obrzeża wysłana zostaje zatem grupa najlepszych wojowników, którzy mają powstrzymać niebezpieczeństwo. Gra ma standardowych charakter: przemierzanie map, rozwijanie postaci, wykonywanie zadań oraz walka z wrogami. Podzielona została na kilka aktów, gdzie każdy z nich różni się lokalizacją, pogodą oraz wrogami.

 

 

Kingdom Hearts: Melody of Memory

Na koniec gra, która swą premierę będzie miała już 13 listopada. Gra od Square Enix to ciekawa hybryda gatunkowa, w której to zetkniemy się z elementami typowymi dla gier akcji jak i produkcjach opartych na rytmicznej rozgrywce. Zetkniemy się tu zarówno ze światem jak i postaciami znanymi z serii Kingdom Hearts. W grze naszym zadaniem jest poruszanie się i wykonywanie ataków w rytm muzyki. Dostępnych jest tu ponad 140 utworów, więc gra z pewnością będzie urozmaicona. Dostępny tu będzie także sieciowy tryb kooperacji dla kilku graczy.

 

 

Jurassic World Evolution: Complete Edition

3 listopada na rynku ukaże się kompletna edycja gry, która swoją premierę miała w 2018 roku. Co oczywiste, dzieło studia Frontier Developments oparte jest na popularnej serii filmów o Parku Jurajskim. W grze wcielamy się w rolę zarządcy słynnego parku. Musimy zatem dbać o park zarówno ze strony ekonomicznej, jak i bezpieczeństwa gości. Konieczny będzie rozwój infrastruktury, budowa nowych sklepów, wybiegów, jak i pozyskiwanie nowych gatunków. Complete Edition zawiera podstawę gry jak i 3 oficjalne dodatki: Return to Jurassic Park, Claire’s Sanctuary, Secrets of Dr Wu. Ponadto gracze mogą liczyć na kilka paczek z dinozaurami czy kolekcję skór.

 

 

Need for Speed: Hot Pursuit Remastered

Niewiele później, bo już 13 listopada na Switchu ukaże się zremasterowana wersja hitu z 2010 roku. Need for Speed to jedna z najbardziej znanych i cenionych serii wyścigowych. W przypadku Hot Pursuit Remastered mamy do czynienia z odświeżoną wersją wykonaną przez studio Stellar Entertainment. W grze standardowo będziemy mogli mierzyć się w wyścigach, a także ucieczkach przed policją. Czeka tu na nas 77 licencjonowanych pojazdów. W pakiecie otrzymamy 5 DLC, a także rozszerzenie o 30 nowych wyzwań.

 

 

Hyrule Warriors: Age of Calamity

Jeszcze w tym roku, a dokładniej 20 listopada na Switchu ukaże się gra Hyrule Warriors: Age of Calamity od studia Omega Force. Mamy tu do czynienia zarówno ze spin-offem jak i prequelem Zelda: Breath of the Wild. Fabularnie jesteśmy przenoszeni 100 lat przed wydarzeniami z Breath of the Wild. Będziemy świadkami wielu wydarzeń, które ostatecznie doprowadziły do upadku królestwa Hyrule. Będziemy mogli wcielić się między innymi w Linka, Zeldę, zmierzyć się z groźnym Ganonem. Naszym zadaniem będzie eksploracja świata, walka z wrogami i bossami. Możliwy tu będzie co-op dla dwóch graczy.

 

 

Immortals: Fenyx Rising

Immortals: Fenyx Rising to jeden z tych tytułów, którego premierę możemy już zdradzić. Pojawi się on bowiem w sprzedaży 3 grudnia. Jest to dzieło firmy Ubisoft, które przenosi nas do antycznej Grecji. Nasz bohater otrzymuje trudne zadanie wyruszenia na wyprawę. Od jej powodzenia zależą losy bogów jak i świata. Zmierzymy się tu z Tyfonem, pół człowiekiem, pół zwierzęciem, który dąży do zgładzenia bogów. Naszym zadaniem będzie eksploracja świata, wykonywanie zadań oraz walka z różnymi bestiami, tytanami.

 

 

World War Z

W grudniu powinniśmy się wreszcie doczekać na Switchu gry World War Z, która w 2019 roku wydana została na inne platformy. Tytuł ten oparty jest na licencji znanego filmu z Bradem Pittem. Spotykamy tu świat opanowany przez zombie. Gra od Saber Interactive to czteroosobowa kooperacja, w której to wraz z innymi graczami musimy stawić czoło niebezpiecznym zombie. Akcja gry dzieje się między innymi w Nowym Jorku, Tokio, Moskwie czy Jerozolimie. Musimy tu wraz z innymi graczami wykonywać misje, zdobywać doświadczenie.

 

 

Apex Legends

Apex Legends to darmowa strzelanka od Respawn Entertainment, która wciąż nie doczekała się premiery na Switcha. Dostępna jest na innych platformach od lutego 2019 roku, jednak planowana jest wreszcie w grudniu tego roku dla użytkowników Nintendo. Jest to gra z gatunku battle royale, gdzie na losowej mapie może ze sobą walczyć do 60 graczy podzielonych na 3-osobowe drużyny. Każda z postaci posiada własną historię jak i umiejętności. Rozgrywka jest standardowa – lądujemy na mapie i poszukujemy jak najlepszej broni oraz zaopatrzenia. Wygrywa ostatnia drużyna na mapie.

 

 

Bravely Default II

Tym razem propozycja dla miłośników jRPG-ów, która powinna ukazać jeszcze w tym roku. Dzieło Square Enix to już trzecia odsłona całego cyklu. Nadal za bardzo nie znamy szczegółów nowej produkcji. Dostępny ma tu być nowy świat, nowa historia i zupełnie nowi bohaterowie z grupy Heroes of Light. Naszym zadaniem ma być poszukiwanie czterech kryształów. Spotkamy się tu zapewne z wciągającą historią oraz turowym systemem walki.

 

 

Doom Eternal

Doom Eternal jako kontynuacja gry z 2016 roku okazał się w tym sezonie jedną z lepszych gier. W marcu nastąpiła bowiem jego premiera na pecety i konsole, jednak wciąż czekamy na wersję na Switcha, która powinna pojawić się w do końca aktualego roku, bądz na początku przyszłego. W grze tej ponownie wcielamy się w Doom Slayera, który z pomocą różnych broni ma za zadanie zabicie wszystkich demonów na swojej drodze. W grze postawiono na nowe animacje eliminacji przeciwników, jak i elementy platformowe. Gra ta zapewni co najmniej kilkanaście godzin dobrej zabawy.

 

 

Hollow Knight Silksong

Jeszcze w tym roku spodziewamy się także premiery sequela dużego przeboju z 2017 roku. Poprzedni Hollow Knight od studia Team Cherry zyskał bardzo dobre oceny ze strony graczy. Kolejna część ma bazować na podobnym schemacie. Kierować tu będziemy księżniczką Hornet z królestwa Hallownest, która zostaje porwana i przeniesiona do tajemniczego miejsca. Najpierw musimy pomóc jej uwolnić się, a następnie odnaleźć drogę do domu. Nasza wyprawa przebiegać będzie choćby przez najwyższy szczyt, gdzie znajduje się tajemnicza postać odpowiedzialna za porwanie księżniczki. Ta platformówka 2D dostarczy nam wiele emocji, ponad 150 nowych przeciwników, jak i nowe elementy obrony oraz ataku.

 

 

Disgaea 6: Defiance of Destiny

Prawdopodobnie już w styczniu ukaże się nowe dzieło Nippon Ichi Software. Być może będzie to tylko premiera japońska lub też ogólnoświatowa. Bohaterem kolejnej odsłony jest Zed, który jako zombie wraz ze swoją siostrą mieszka w Netherworld. W pewnym momencie zagrożeniem dla nich i krainy staje się God of Destruction. Nasz bohater musi zatem stawić czoła zbliżającemu się zagrożeniu. Będziemy mogli zjednoczyć się z innymi mieszkańcami krainy, wykonywać różne zadania, jak i walczyć z różnymi wrogami. W toku rozgrywki możemy podwyższać poziom swojej postaci do niezwykle wysokich wartości!

 

 

Little Nightmares II

11 lutego odbędzie się światowa premiera gry Little Nightmares II od Tarsier Studios. Jest to kontynuacja dobrze przyjętego przez graczy dzieła z 2017 roku. Ponownie wcielimy się tu w Szóstkę. Tym razem jest ona jednak przewodnikiem innego bohatera – chłopca o imieniu Mono. Obie postaci będą zatem musiały wspólnie zmierzyć się z zagrożeniami Wieży Sygnałowej. Naszym zadaniem będzie uratowanie Szóstki i pokonanie zła, które stoi za tajemniczym sygnałem. Tu także zmierzymy się z wrogami, pułapkami, jak i będziemy rozwiązywać różne łamigłówki.

 

 

Super Mario 3D World and Bowser’s Fury

W tym roku świętujemy 35-lecie marki Super Mario. W związku z tym w najbliższym czasie pojawi się kilka kultowych tytułów w nowym wydaniu. Mieliśmy już do czynienia z Super Mario Bros. 35, zaś w lutym światło dzienne ujrzy Super Mario 3D World and Bowser’s Fury. Ma to być ulepszona wersja Super Mario 3D World, w której dostępna będzie dla graczy kooperacja online oraz offline.

 

 

Monster Hunter: Rise

Pod koniec marca będziemy mieć do czynienia nie tylko z premierą nowej gry z serii Monster Hunter, lecz również filmem Paula W.S. Andersona z Millą Jovovich, który oparty został na popularnej grze. W Monster Hunter: Rise ponownie staniemy się łowcą potworów. Tym razem miejscem akcji będzie wioska Kamura i jej okolice, które są nawiedzane przez różne bestie. Naszym głównym zadaniem będzie eksploracja świata i poszukiwanie potworów. Za ich zabicie otrzymamy doświadczenie, jak i zbierzemy niezbędny ekwipunek.

 

 

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin

W 2021 roku pojawi się jeszcze jednak gra z serii Monster Hunter! Tym razem będziemy mieć do czynienia ze Stories 2: Wings of Ruin. Tu również zajmiemy się polowaniem na potwory, jednak twórcy w większej mierze skupili się na wątku fabularnym. Naszym bohaterem będzie młody łowca, który dzięki specjalnemu kamieniowi jest w stanie rozmawiać z potworami. Dzięki temu będziemy w stanie zaprzyjaźnić się z niektórymi bestiami, które pomogą nam w walce z innymi stworami.

 

 

Shin Megami Tensei III Nocturne HD Remaster

Tym razem mamy do czynienia z remasterem gry z 2003 roku. Ten jRPG przenosi nas do postapokaliptycznego Tokio, które zostało zaatakowane przez tajemnicze demony. Naszym bohaterem jest nastolatek, który przybywa do miasta akurat w momencie ataku demonów. W wyniku tajemniczych zdarzeń zamienia się w jednego z nich i to od naszych decyzji zależy, czy będziemy chcieli postawić się po stronie ludzkości czy też demonów. Będziemy tu eksplorować Tokio, rozmawiać z wieloma postaciami, wykonywać powierzone przez nich zadania. Ponadto regularnie odbywać się będą na arenie pojedynki z innymi demonami. Gra ta ma pojawić się już 29 października 2020 roku w Japonii, jednak w Europie swoją premierę będzie miała wiosną 2021 roku.

 

 

Balan Wonderworld

Na 26 marca przewidziana jest premiera gry Balan Wonderworld od Balan Company. Ta trójwymiarowa platformówka pozwoli nam się wcielić w dwójkę bohaterów: Leo oraz Emmy. Niespodziewanie odnajdują oni budynek, w którym to mieści się świat cudów. Zamiast zwykłego parku rozrywki okazuje się on baśniową krainą pełną wyjątkowych miejsc i postaci. Ponieważ jest to platformówka, nasza rozgrywka będzie polegać na przemierzaniu różnych poziomów, wykonywaniu zadań, pokonywaniu przeciwników. Dzięki ponad 80 kostiumom do wyboru będziemy mogli korzystać z nowych umiejętności dla bohaterów.

 

 

Już jutro opublikujemy drugą część artykuły, który zawierać będzie następny zestaw gier zapowiedzianych i zmierzających na Nintendo Switch!

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *