NewsRecenzja
NewsArtykuł

505 Games zamyka biura w Europie, a Remedy uzyskuje pełne prawa do marki Control

505 Games jest znanym włoskim wydawcą gier wideo odpowiedzialnym za…

1 marca 2024

505 Games jest znanym włoskim wydawcą gier wideo odpowiedzialnym za wydanie kilku ze swoich popularnych wydań również na Switchu. Zaliczają się do nich między innymi dobrze przyjęty przez graczy Ghostrunner czy Control w wersji w chmurze. Teraz okazuje się, że firma zamierza zamknąć kilka biur zlokalizowanych w Niemczech, Hiszpanii i Francji.

 

Działania te podobno mają być realizacją ogłoszonego w zeszłym roku tzw. „przeglądu działalności” przeprowadzonego przez spółkę-matkę Digital Bros, która przewiduje zwolnienie 30 procent pracowników.

 

Dzisiejsze wiadomości dotyczące naszych europejskich biur są częścią naszego pierwotnego ogłoszenia z listopada dotyczącego przeglądu działalności 505

 

Co mogło wpłynąć na takie decyzje? Już w listopadzie zeszłego roku firma Digital Bros wspomniała, że konsumenci zaczęli bardziej selektywnie wybierać nowe gry. Gracze znacznie chętniej decydują się na duże, znane marki o ugruntowanej pozycji na rynku. Być może częściowo jest to spowodowane wzrostem cen gier, jaki zaczyna być stosowany przez coraz większą liczbę wydawców, być może jest to też kwestia zalewania rynku dużą ilością tytułów niskiej jakości (bardziej prawdopodobne jest to, że chodzi o obydwie te kwestie).

 

Jeśli chodzi o markę Control, to zaledwie wczoraj firma Remedy Entertainment (która niedawno wypuściła Alan Wake 2) nabyła pełne prawa do serii za sumę 17 milionów euro. Wiąże się to z objęciem prawa do oryginalnej gry, kontynuacji i spinoffu.

 


Redaktor

Paweł Sępioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *