8BitDo Arcade Stick Nintendo Switch
NewsRecenzja
NewsArtykuł

8BitDo stworzyło nowy bezprzewodowy kontroler arcade dla Nintendo Switch

Firma 8BitDo jest dobrze znana ze swoich urządzeń peryferyjnych do…

31 sierpnia 2020

Firma 8BitDo jest dobrze znana ze swoich urządzeń peryferyjnych do gier, w szczególności kontrolerów. Tym razem producent wchodzi na arenę bijatyk, prezentując dzisiaj 8BitDo Arcade Stick. Kontroler, który wygląda jakby został wyjęty z automatu, został zaprojektowany do wsparcia z Nintendo Switch oraz PC pozwalając na szybkie przełączanie się między aktualnie używaną platformą.

 

 

Arcade stick od 8BitDo wyróżnia się na tle innych kontrolerów arcade tym, że jest kompatybilne z flagowym oprogramowaniem 8BitDo Ultimate, które umożliwia użytkownikom przypisanie ośmiu przycisków wedle własnego ustawienia dzięki opcji mapowania. Swój personalny układ przycisków możesz zapisywać w niestandardowych formatach, by móc do nich wrócić w każdej chwili używając dwóch specjalnych przycisków makro (P1 / P2). Dla użytkowników Nintendo Switch ułatwieniem będą dedykowane przyciski Home i Screenshot oraz znany z innych kontrolerów producenta klawisz TURBO.

 

8BitDo Arcade Stick jest również zaprojektowany tak, aby można go było modyfikować na poziomie sprzętowym. Joystick wykorzystuje uniwersalny uchwyt, dzięki czemu można go zastąpić dowolnym innym popularnym drążkiem arkadowym, a same przyciski można zamienić na przyciski arkadowe 30 mm lub 24 mm. Jednak aby to zrobić, musisz otworzyć kontroler.

 

Kontroler możesz połączyć z konsolą poprzez mini bezprzewodowy odbiornik 2.4G schowany pod spodem urządzenia, łączność bezprzewodową Bluetooth, bądź kabel USB-C. Poprzez kabel naładujesz również baterię kontrolera (1000 mAh), która wedle zapewnień producenta wytrzyma 40 godzin na jednym ładowaniu podczas korzystania z bezprzewodowego odbiornika 2,4 GHz lub do 30 godzin przez Bluetooth. Do pełnego naładowania baterii potrzeba czterech godzin.

 

Kontroler arcade od 8BitDo kosztuje 89.99 $ i jest dostępny do składania zamówień przedpremierowych poprzez sklep Amazon. Jednak wysyłka nastąpi dopiero 20 października!

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *