Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Aktualizacja systemu 11.0.0 wprowadza m.in. możliwość przenoszenia zrzutów bezpośrednio na telefon

Większość ostatnich aktualizacji systemu Nintendo Switch nie wprowadzało większych zmian….

1 grudnia 2020

Większość ostatnich aktualizacji systemu Nintendo Switch nie wprowadzało większych zmian. Były to głównie usprawnienia stabilności samego systemu operacyjnego. Tym razem numer 11.0.0 wprowadza kilka ciekawych usprawnień dla samego użytkownika.

 

Przede wszystkim na ekranie startowym konsoli pojawiła się nowa ikonka symbolizująca abonament Nintendo Switch Online. Gdy w nią klikniemy to przeniesie nas do całego panelu promocyjnego związanego z owym abonamentem. Znajdziemy tutaj wszystkie informacje dotyczące bonusów jakie niesie ze sobą kupno Nintendo Switch Online. W tym miejscu można również zarządzać swoją subskrypcją oraz zapisami, które wysłaliśmy w chmurę.

 

Kolejnym usprawnieniem jest możliwość wysyłania zrzutów ekranu z gier bezpośrednio na swoje urządzenie. Przenosić można za pomocą kabla USB lub kodu QR. Niestety Nintendo nie byłoby sobą, gdyby nie udziwniło tego pomysłu. Przesyłanie obrazów za pomocą kodów QR odbywa się dwuetapowo. Najpierw musimy zeskanować jeden kod, wtedy Switch stworzy specjalną sieć dla naszego urządzenia, do której będzie trzeba się połączyć. Dopiero wtedy możemy zeskanować drugi kod, który pozwala na pobranie zrzutu. Za jednym razem można przenieść 10 zdjęć lub jeden film.

 

 

Poza tym doszło wiele innych usprawnień:

  • Automatyczna możliwość pobierania zapisów z chmury na kilku urządzeniach, które są połączone z naszym kontem Nintendo. Żeby zautomatyzować pobieranie z chmury trzeba mieć zaznaczoną odpowiednią opcję w System Settings > Data Management > Save Data Cloud,
  • Teraz możemy sprawdzić jakie gry są popularne wśród naszych znajomych,
  • Możemy ustawić pierwszeństwo pobierania w sytuacji, gdy pobieramy wiele aplikacji na raz,
  • Dodano 12 ikon dla naszego profilu z okazji 35 rocznicy Super Mario Bros.

 

 


Redaktor

Ruqer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *