NewsRecenzja
NewsArtykuł

Analitycy przewidują nową wersję Nintendo Switch w 2019 roku

Nintendo jest znane z odświeżania, poprawiania, a nawet wypuszczania budżetowych…

4 stycznia 2019

Nintendo jest znane z odświeżania, poprawiania, a nawet wypuszczania budżetowych wersji swoich konsol. Mieliśmy Game boy Pocket dla standardowego Game boya, Advance SP dla Game boya Advance, DSi dla Nintendo DSa, New 3DS dla 3DSa, a to tylko przykłady pierwsze z brzegu. Jedno jest pewne, Nintendo lubi zmieniać i poprawiać swoje dzieła. W marcu tego roku miną dwa lata od premiery Nintendo Switch. Dlatego analitycy z branży gier wideo pokusili się już o swoje przypuszczenia.

 

Dr. Serkan Toto, dyrektor generalny Kantan Games, twierdzi, że Nintendo pokusi się o mocniejszą wersję Switch’a, którą teraz nazywa „pro”. Wspomina też o wersji budżetowej („Lite”), która miałaby zakryć dziurę cenową po starym już 3DSie. Ewentualnie Nintendo ma obniżyć ceną podstawowej, znanej nam już wersji. Dr. Serkan Toto przewiduje również, że Switch uzyska przynajmniej jedną dużą grę ze znanego uniwersum będącego w posiadaniu EA, Activision albo Take-Two. Dodatkowo Switch ma dostać sporo gier od zewnętrznych twórców.

 

Drugim analitykiem jest Michael Pachter, który uważa, że Nintendo wypuści w pełni przenośną wersję Switch’a z ceną wahającą się na granicy 199 dolarów:

„Oczekuję, że urządzenie to będzie miało ten sam ekran, ale Joy Cony będą wbudowane w urządzenie, nie będzie też stacji dokującej. Oczywiście nie będzie mogło wtedy się przełączać („Switch”) między trybem przenośnym, a stacjonarnym, dlatego ciężko przewidzieć jak to nazwą, załóżmy, że „Game Boy” (żartuje).”

 

Zgadzacie się z przewidywaniami analityków czy raczej sceptycznie podchodzicie do ich twierdzeń?

 

Warto też przypomnieć, że prezes Nintendo of America, Reggie Fils-Amie, niecały miesiąc temu w wywiadzie dla Forbesa wypowiedział się w następujący sposób o rewizji Switch’a:

„Teraz, kiedy Switch drugi raz wchodzi w czas świąteczny, moim głównym zadaniem jest utwierdzenie się, że obecna szara i neonowa wersja Switch’a będzie kontynuowała swój pęd na rynku. Widzieliście już systemy, nieważne czy nasze, czy konkurencji, ale wykorzystanie tej taktyki następuje w trochę późniejszym okresie życia. Dlatego teraz skupiamy się na obecnej wersja Nintendo Switch z Joy-Con’ami i wszystkimi innymi jego możliwościami.”

 

Źródło: http://www.nintendolife.com
Obrazek tytułowy pochodzi z console-deals.com


Redaktor

Ruqer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *