Apex Legends Nintendo Switch
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Apex Legends jest w drodze na Nintendo Switch. Gra zostanie wydana tej jesieni wraz z pełnym cross-play!

Aktualizacja #1 Oficjalnie! Tej jesieni Apex Legends trafi na Nintendo…

18 czerwca 2020

Aktualizacja #1

Oficjalnie! Tej jesieni Apex Legends trafi na Nintendo Switch. Co więcej, gra będzie obsługiwać rozgrywkę cross-play dla wszystkich platform, więc gracze na Switchu, PC, PS4 i Xbox One będą mogli grać razem. Chad Grenier dyrektor generalny Respawn Eintertainment zapowiedział to podczas wczorajszej prezentacji EA PLAY 2020 ( wystarczy przewinąć poniższy film do minuty 8:35 ):

 

Więcej szczegółów odnośnie portu Apex Legends na Nintendo Switch otrzymamy w późniejszym terminie.

 


Na łamach portalu już kilkukrotnie wspominaliśmy o bardzo możliwym przeniesieniu hitu battle royale – Apex Legends na Nintendo Switch. Według znanego nam Jeffa Gruba, redaktora VentureBeat, zapowiedź tego tytułu ma zostać ogłoszona jutro – podczas EA Play 2020!

 

Podczas ostatniej konferencji z inwestorami EA zakomunikowała, że ​​poważniej patrzy na wsparcie dla Switcha. To może przybierać różne formy. Powinno to jednak oznaczać, że Apex Legends przeskoczył do hybrydowej domowej/przenośnego konsoli Nintendo.

Chciałbym zobaczyć, jak EA rzuca cień na niektóre starsze gry dla Switcha, ale kto wie, ile to wymaga pracy. Jednak na takiej grze jak Apex Legends może zarabiać przez lata.

 

Oprócz powyższej spekulacji od osoby, która już kilkukrotnie przewidziała ciekawe działania na rzecz Nintendo Switch (m.in. poinformował nas Indie World oraz Nintendo Direct Mini na kilka dni przed oficjalnym potwierdzeniem ze strony Nintendo), oficjalne konto Apex Legends na Twitterze również puszcza do nas oczko. Może to jednak dotyczyć tylko dodatkowej zawartości, czy zapowiedzi kolejnego sezonu gry.

 

 

Z jednej strony port Apex Legends dla Nintendo Switch może wydawać się ciężki do zrealizowania. Jednak z drugiej strony wielokrotnie zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni mocą konsoli Nintendo przy przeniesieniu gier takich jak Wiedzmin 3: Dziki Gon, Assassin’s Creed: Black Flag, czy Doom, które na pierwszy rzut oka nie mają prawa bytu na Switchu.

 

Jeff na końcu swojego wpisu w temacie prezentacji EA Play dla Nintendo Switch wspomina także o starszych tytułach Electronics Arts, które mogły by w niedalekiej przyszłości zawitać na NS. Jak dobrze wiemy, już za kilka dni hybrydówka Ninny otrzyma wyczekiwane Burnout Paradise Remastered. Czy EA pójdzie za ciosem i zapowie kolejne, fajne produkcje ze swojego portfolio?

Wszystkiego dowiemy się już jutro! Prezentacja EA Play rozpocznie się od godziny 20:00

 

 


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *