Nintendo Switch Online Missions and Rewards
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Aplikacja Nintendo Switch Online ma teraz nową funkcję „Misje i nagrody”

Nintendo wprowadziło nową inicjatywę dla subskrybentów Nintendo Switch Online w…

1 marca 2022

Nintendo wprowadziło nową inicjatywę dla subskrybentów Nintendo Switch Online w postaci nowych misji i nagród, którymi są Platinum Points.  Za zdobyte punkty można kupować nowe ikonki i odpowiednio je dostosowywać.

 

 

Wraz z najnowszą aktualizacją Nintendo Switch Online aplikacja otrzymała nową funkcję „Missions & Rewards”. Zasady są proste, za wykonanie odpowiednich misji w app’ce zostajemy nagradzani Platinum Points, które możemy wymienić na nowe ikonki oraz ramki ze znanych tytułów na Nintendo Switch.

Aktualnie dostępne są cztery, bardzo proste misje, które Nintendo określa „rzeczami, które prawdopodobnie już robisz dzięki członkostwu Nintendo Switch Online, takim jak granie online lub wypróbowanie biblioteki klasycznych gier”. Misje są oparte na funkcjach systemowych aplikacji, a aktualnie są to:

  • stworzenie kopii zapasowych danych w chmurze
  • zagranie w Mario Bros z biblioteki NES
  • odpalenie apki NSO
  • zagranie w jakąkolwiek grę, która wymaga abonamentu Nintendo Switch Online do grania w sieci

Wykonanie każdej z misji powiększy ilość Platinum Points w waszym portfelu o określoną ilość punktów. Co ważne, każda z misji trwać będzie równy tydzień. Co 7 dni zostaną one zresetowane, lub podmienione na zupełnie nowe.

 

Jednak ważniejszą wiadomością jest fakt, że zdobyte punkty można wymienić na wszelakie elementy ikony użytkownika. Abonenci Nintendo Switch Online mogą kupować postacie, ramki oraz elementy tła, aby tworzyć własne niestandardowe avatary! Według informacji podanych przez Nintendo, co miesiąc będą one oparte na innej licencji, a elementy ikon będą odświeżane co tydzień. Nagrody w postaci ikon i wszelakich dodatków są obecnie tematycznie związane z grami Super Mario Odyssey oraz Animal Crossing: New Horizons. Opcji personalizacji ikonek jest naprawdę sporo, i kosztują one naprawdę kilka PP za sztukę. Sam stworzyłem już kilka świetnych avatarów, a za te elementy zapłaciłem 50 punktów.

Możliwe jest także, że z czasem rodzaj nagród zostanie odpowiednio rozszerzony o kolejne elementy. Wiem, że wszystkim użytkownikom Nintendo Switch marzą się motywy, o które błagają Nintendo od premiery Switcha w marcu 2017 roku.

 

Platinum Points są to punkty bardzo dobrze znane wszystkim korzystającym z dobrodziejstw My.Nintendo.com, gdzie za określoną ilość punktów można zdobywać różne fizyczne oraz cyfrowe gadżety od Nintendo. Punkty zdobyte przez stronę internetową, jak i aplikację Nintendo Switch Online łączą się, więc od teraz dużo szybciej będzie można je zdobywać bazując na dwóch źródłach dochodu.

 

Dostęp do nowej funkcji „Missions & Rewards” można uzyskać tylko i wyłącznie za pośrednictwem aplikacji Nintendo Switch Online z poziomu konsoli.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *