PublicystykaRecenzja
PublicystykaArtykuł

Aplikacje na Nintendo Switch

Nintendo Switch to konsola, która okazała się tak wielkim sukcesem,…

4 października 2018

Nintendo Switch to konsola, która okazała się tak wielkim sukcesem, że nie dziwi fakt, iż jej użytkownicy chcą tylko więcej. Nie da się ukryć, że nie dla każdej osoby trzy tryby rozgrywki, w tym także multiplayer to wystarczająca funkcjonalność urządzenia. Z pewnością zmienić to mogą aplikacje, których być może się wreszcie doczekamy na Nintendo Switch.

 

Jak wygląda sprawa z aplikacjami?

 

Japońska firma Nintendo stworzyła konsolę, która miała służyć tylko i wyłącznie graniu. Producenci pozostawili sobie jednak furtkę do wprowadzania w przyszłości innowacji. Z pewnością muszą oni stale sprawdzać ofertę konkurencji. Miłośnicy PlayStation 4 mogą cieszyć się takimi dodatkowymi usługami na konsolę jak: Spotify, YouTube, Netflix, VEVO, SPI Filmbox, Player TVN, Daylimotion czy też mogą po prostu korzystać z przeglądarki internetowej. Niestety polscy użytkownicy Switcha muszą się uzbroić w cierpliwość i czekać na pozytywne decyzje Nintendo. Pierwsze oznaki wskazują, że być może czekać nas będą na Nintendo Switch aplikacje godne uwagi.

 

Hulu

Już od pewnego czasu użytkownicy Switcha w Japonii i Stanach Zjednoczonych mogą korzystać z aplikacji Hulu. Jest to aplikacja streamingowa wideo, która jest wspólnym przedsięwzięciem takich marek jak Disney, Fox, Comcast i Time Warner. Na tych rynkach jest ona największym konkurentem Netfliksa, oferującym także wiele seriali filmów, a także streaming na żywo, zwłaszcza rozgrywek sportowych. Niestety na chwilę obecną nie jest ona dostępna dla klientów z Europy.

 

Netflix

W sieci pojawia się coraz więcej informacji mówiących o tym, że najnowsza aktualizacja na Nintendo Switch przewidziana na wrzesień 2018 roku, ma przynieść kilka rewolucyjnych rozwiązań, w tym aplikacje. Jedną z nich ma być Netflix. Wraz z wejściem na polski rynek Netflix okazał się ogromnym sukcesem. Coraz więcej Polaków decyduje się na tę platformę, nawet kosztem telewizji naziemnej czy kablowej. Mamy tutaj ogromny wybór nowszych i klasycznych filmów. Jednak sednem platformy są liczne seriale. Znajdziemy tutaj tak znane produkcje jak Stranger Things, Narcos, 13 powodów, The Dark czy StarTrek Discovery. Jeśli faktycznie Netflix ukaże się także na Nintendo Switch, to należy przy tym pamiętać, iż konieczny będzie zakup osobnego abonamentu.

 

YouTube

Kolejną aplikacją, która prawdopodobnie pojawi się na Switchu będzie YouTube. Z pewnością dla wielu użytkowników będzie to bardzo pomocne, gdyż to właśnie YouTube jest największą na świecie platformą z materiałami video. Za pośrednictwem dedykowanej aplikacji będziemy mogli oglądać swe ulubione kanały, streamingi ze znanych gier, jak i również puszczać teledyski.

 

Przeglądarka internetowa

 

Kolejnym elementem, który ma zostać wprowadzony do Switcha jest przeglądarka internetowa. Jest to rozwiązanie stosowane już w PS4 oraz Xbox One. Dzięki takiej przeglądarce będziemy mieli okazję do przeglądania wielu stron internetowych. W pewnym sensie Nintendo Switch może w wersji mobilnej stać się czymś na kształt tabletu, jednak ze znakomitymi możliwościami do gry.

 

Nintendo Switch Online

Wraz z najnowszą aktualizacją wprowadzony ma zostać abonament Nintendo Switch Online, o którym pisaliśmy więcej w tym artykule. Firma Nintendo jeszcze przed jego uruchomieniem udostępniła na urządzenia z systemami iOS i Android dedykowaną aplikację mobilną Nintendo Switch Online, która ma służyć do obsługi usług online konsoli. Za jej pomocą możemy wyświetlać dane obsługiwanych gier, jak choćby statystyki gracza. Służy ona również jako czat głosowy na Nintendo Switch podczas gry. Dzięki niej możemy także wysyłać zaproszenia do gier za pośrednictwem różnych serwisów społecznościowych i usług komunikacyjnych. Z pewnością z chwilą uruchomienia Nintendo Switch Online może zyskać kilka dodatkowych funkcji.

 

Co dalej?

 

Nintendo zwykle nie było przychylne dodatkowym aplikacjom na swe konsole i urządzenia. Niemniej jednak dziś wymagania użytkowników są o wiele większe, przez co być może doczekamy się istnej rewolucji w tym względzie. Już nawet wprowadzenie Netfliksa i YouTube będzie milowym krokiem w rozwoju Switcha.


Redaktor

Donson