Assassins-Creed-III-Remastered-Switch
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Assassin’s Creed III Remastered sprawdzone przez ekipę Digital Foundry

Każdy kto zastanawia się nad zakupem Assassin’s Creed III Remastered…

27 maja 2019

Każdy kto zastanawia się nad zakupem Assassin’s Creed III Remastered na Nintendo Switch powinien zainteresować się tym artykułem. Digital Foundry jak zawsze przy premierze większego tytuł sprawdza go pod względem technicznym. Jak pod tym kątem wypada produkcja Ubisoft? Trzeba powiedzieć to otwarcie, nie za dobrze…

 

 

Assassin’s Creed III Remastered działa na Nintendo Switch w rozdzielczości 1080p w trybie dock oraz 720p w trybie przenośnym. Jest to znaczącym wzrostem względem wersji na Wii, choć jeśli porównamy te wersje z tymi które otrzymały konsole PS4 oraz Xbox One pod względem technicznym port na Nintendo Switch odczuwalnie od nich odbiega.

Pod względem liczby klatek na sekundę gra zalicza spore wahania. Pomimo tego, ze trybie przenośnym AC III utrzymuje stale 30 klatek na sekundę to w trybie dockowym wartości te skaczą od 20 do 40 klatek na sekundę. Aby moc w miarę normalnie odtwarzać rozgrywkę polecamy tryb przenośny który jest bardziej płynny. Podobnie pod tym względem wygląda dodatek Liberation HD ktory został dodany do całego zestawu.

Jeśli chodzi o warstwę muzyczna, Assassin’s Creed III Remastered został istotnie okrojony stosunku do wersji na inne platformy. Jakość dźwięku została mocno skompresowana, czego efektem jest jej niska jakość z powodu ograniczonego rozmiaru dostępnego na kartridżu.

Co najlepsze, według DF portowi Assassin’s Creed III na Nintendo Switch bliżej do „last-gen port” niż nazwania jej remastered. W najbliższych dniach na łamach naszego portalu pojawi się recenzja AC III Remastered która będzie mogła wam pomoc w podjęciu decyzji o ewentualnym zakupie tej gry.

 


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *