Atari 50: The Anniversary Celebration
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Atari 50: The Anniversary Celebration – kolekcja blisko 90 retro gier od Atari zmierza na Nintendo Switch

Atari ujawniło, że wydaje nową kolekcję z okazji 50-lecia istnienia…

29 czerwca 2022

Atari ujawniło, że wydaje nową kolekcję z okazji 50-lecia istnienia firmy. Kolekcja zatytułowana Atari 50: The Anniversary Celebration zawiera ponad 80 klasycznych gier z najlepszych lat Atari i jest w drodze na Nintendo Switch.

 

 

Krótko mówiąc, Atari zebrało najlepsze gry wydane w swojej już 50-letniej historii i udostępni je dla graczy w jednej ogromnej kolekcji. Ogromny hołd dla starszych graczy, jak i świetna okazja do nadrobienia i sprawdzenia kultowych gier tej marki.

Atari 50: The Anniversary Celebration będzie zawierać ponad 90 gier — w tym sześć nowych tytułów „inspirowanych klasykami” — z konsol takich jak 2600, Jaguar, czy Lynx. W zestawie otrzymamy także archiwalne grafiki, zdjęcia, a nawet niepublikowane wcześniej wywiady. Atari nie wydaje kolekcji na własną rękę, tylko z pomocą ekipy Digital Eclipse, która pomagała Capcom przy stworzeniu Street Fighter 30th Anniversary Collection, czy nadchodzącym Teenage Mutant Ninja Turtles: The Cowabunga Collection. Przemyślany ruch ze strony Atari.

 

Atari nie udostępniło jeszcze pełnej listy gier. Jednak gdy tylko firma będzie gotowa i przekaże światu listę produkcji wchodzącej w skład Atari 50: The Anniversary Celebration niezwłocznie was o tym poinformujemy. Docelowo kolekcja ma zadebiutować w listopadzie na Nintendo Switch i innych aktualnych platformach.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *