Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Bateria w Nintendo Switch OLED działa znacznie dłużej niż w innych modelach!

Według informacji opublikowanych przez Nintendo nowy model Switch OLED otrzymał…

15 października 2021

Według informacji opublikowanych przez Nintendo nowy model Switch OLED otrzymał dokładnie taką samą baterię, jaka jest montowana w wersji V2. Jednak jak pokazuje test przeprowadzony przez jednego YouTubera, bateria w Nintendo Switch OLED działa znacznie dłużej!

 

Porównanie działania baterii w różnych modelach Nintendo Switch, wliczając w to nową wersję OLED możecie sprawdzić w poniższym materiale:

 

 

Kanał Open Surprise już wcześniej przeprowadzał stosowne testy przy premierach wersji V2 oraz Nintendo Switch Lite. I zrobił to ponownie przy okazji premiery modelu OLED. Jako wyznacznik długości działania baterii użyto gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild, która jak dobrze wiemy jest niesamowicie „energożerna”.

YouTuber do analizy wykorzystał trzy konsole OLED i odpalił na nich BOTW w trzech różnych konfiguracjach jasności ekranu i poziomu głośności; najniższy, średni oraz najwyższy. Eksperyment pokazuje, że bateria Nintendo Switch OLED wydaje się działać dłużej niż w  poprzednich modelach konsoli. Zmiany na plus widać najbardziej gdy ustawiona została maksymalna jasność i głośność dźwięku, gdzie model OLED oferuje wyraźną poprawę w stosunku do żywotności baterii — o ponad godzinę dłużej porównując go do Nintendo Switch V2, który posiada dokładnie taką samą baterię!

 

Na poniższych grafikach możesz sprawdzić porównanie działania baterii między Nintendo Switch OLED, V2, V1 oraz Lite:

 

 

 

Zaprezentowana analiza po prostu pokazuje, jak energooszczędny jest ekran OLED w nowym modelu Nintendo Switch, nawet z większym ekranem i bardziej żywym wyświetlaczem, który działa dokładnie na takiej samej baterii. A czy wy zauważyliście poprawę działania baterii w waszych OLED’ach? Dajcie nam znać w komentarzach!

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *