Bethesda Nintendo Switch
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Bethesda będzie nadal wspierać Nintendo Switch w nowe produkcje

Wraz z zaskakującym zakupem studia Bethesda przez Microsoft część graczy…

17 listopada 2020

Wraz z zaskakującym zakupem studia Bethesda przez Microsoft część graczy wyraziła swoje zaniepokojenie z dostępnością gier tego wydawcy na Nintendo Switch oraz konsolach Sony. Hybrydowy sprzęt od Nintendo, może nie jest pierwszym wyborem Bethesdy przy produkcji i wydawnictwie gier, jednak kilka świetnych gier zostało udostępnionych dla Switch graczy i mam na myśli Doom, Wolfenstein, czy Elder Scrolls V: Skyrim. No i przecież cały czas czekamy na zapowiedziane Doom Eternal!

 

Phil Spencer zasugerował nie dawno, że kolejne gry tego wydawcy mogą nie pojawić się na PS5, dając do zrozumienia, że kolejne produkcje Bethesdy będą ex’ami dla konsoli Microsoftu. Jeśli mają być ekskluzywnymi produkcjami dla Xbox, to ominęły by również konsole Nintendo, proste. Dyrektor finansowy Microsoftu, Tim Stuart ma jednak odmienną opinię co do ekskluzywności gier Bethesdy, o czym poinformował podczas przemówienia w Jefferies Interactive Entertainment:

 

Na dłuższą metę nie mamy zamiaru po prostu zabierać całej zawartości Bethesdy z Sony i Nintendo. Chcemy jednak, aby te treści były pierwsze, ulepszone lub najlepsze, albo wywierały zróżnicowane wrażenia na naszych platformach. Chcemy, aby zawartość Bethesdy była jak najlepsza na naszych platformach.

 

Tak więc, zdanie Tim’a Stuart’a jest odmienne od tego co sugerował Phil Spencer. Zakup Bethesdy przez Microsoft pochłonął niebagatelną kwotę, która przy wydawaniu gier Bethesdy wyłącznie na Xbox’ach w usłudze Game Pass chyba nigdy by się nie zwróciła. Możecie spać spokojnie, Doom Eternal jak i kolejne produkcje Bethy nadal będą gościć na Switch salonach.

 

Produkcje od Bethesdy cieszą się sporą popularnością wśród posiadaczy Nintendo Switch. Trzeba jednak pamiętać, że wraz z premierą kolejnej generacji konsol, nawet taka doświadczona ekipa jak Panic Button, która zazwyczaj odpowiada za Switchowe porty gier od Bethesdy może mieć trudność z przeniesieniem coraz bardziej rozbudowanych gier na dobitnie odstający od reszty sprzęt Nintendo.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *