Overwatch Crossplay Nintendo Switch
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Blizzard wprowadza funkcję crossplay dla Overwatch

Aktualizacja #1   Blizzard właśnie potwierdziło, że beta-testy funkcji Cross-Play…

10 czerwca 2021

Aktualizacja #1

 

Blizzard właśnie potwierdziło, że beta-testy funkcji Cross-Play w Overwatch wystartują oficjalnie 22 czerwca na Nintendo Switch, PC oraz konsolach PlayStation i Xbox.

Overwatch ukazał się na Nintendo Switch w 2019 roku, ale dopiero teraz otrzyma wyczekiwaną przez wielu funkcję. Blizzard Entertainment wprowadza rozgrywkę międzyplatformową dla hitowej strzelaniny online, która umożliwi grę wieloosobową między Nintendo Switch, PlayStation 4, Windows PC i Xbox One. Niestety funkcja cross progresji nie zostanie udostępniona, więc miej to na uwadze!

Opublikowane niedawno wideo pozwala nam potwierdzić, że tytuł otrzyma cross-play, dzięki czemu użytkownicy będą mogli łączyć się niezależnie od platformy. Pamiętaj, że wszyscy gracze będą musieli utworzyć konto Battle.net, aby połączyć się ze swoimi kontami na konsolach. Każdy, kto zaloguje się do Overwatch do końca 2021 roku, otrzyma z tej okazji „Złotą skrzynkę z łupami”.

 

 

Twórcy Overwatch potwierdzili, że beta crossplay dla Overwatch zostanie uruchomiona „wkrótce”. Blizzard powiedział również, że wsparcie cross-play dla Overwatch nie będzie połączone z wprowadzeniem cross progression. Twoje zdobyte poziomy i przedmioty kosmetyczne nie będą przenoszone między platformami.

Pojawienie się crossplay w Overwatch jest prawdopodobnie częścią przygotowań Blizzarda do Overwatch 2, który ma nowe tryby współpracy PvE, które skorzystałyby z możliwości crossplay. Kontynuacja uwielbianej przez graczy strzelaniny została kilkanaście miesięcy temu ogłoszona także na Nintendo Switch.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *