Fortnite Cross Play Nintendo Switch
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Cross play w Fortnite miedzy Nintendo Switch – PS4/XO zakończony

Fortnite to jedna z pierwszych gier, która pozwalała użytkownikom na…

13 marca 2019

Fortnite to jedna z pierwszych gier, która pozwalała użytkownikom na miedzy platformowe granie. Użytkownicy Nintendo Switch, PS4, Xbox One oraz mobilnych urządzeń mogli spotkać się na jednym polu bitwy i toczyć zacięte pojedynki. Epic Games wraz z najnowszą aktualizacją o numerze 8.10 zamknęło taka możliwość w ich flagowej produkcji.

 

Możliwość cross play w Fortnite miedzy graczami posiadającymi Switcha, a Playstation 4  i Xbox One został zakończony. Od teraz, właściciele hybrydowego urządzenia Nintendo będą ograniczać się do mobilnych platform, łącząc się tylko i wyłącznie z użytkownikami iOS i Android. Jest to jedna z głównych zmian które wprowadza najnowsza aktualizacja 8.10.

 

Według Epic Games, porzucenie możliwości grania w Fortnite miedzy wszystkimi platformami jest koniecznością. „Duże konsole” oferują stabilne 60 klatek na sekundę, gdzie użytkownicy Nintendo Switch musza zadowolić się tylko 30 kl./s, co daje przewagę dla osób ogrywających ten tytuł na PS4 i Xbox One.

 

Co za tym idzie, od teraz właściciele Nintendo Switch będą toczyć potyczki tylko z użytkownikami smartphonow. Nie zostaniemy już więcej połączeni z innymi platformami, jak to miało miejsce dotychczas.

Epic Games nie przemyślało chyba jednej kwestii, grając w Fortnite na Switchu będzie się miało kolosalna przewagę nad graczami mobilnymi. Jak wiadomo smartphony nie posiadają fizycznych przycisków i Fortnite ogrywany jest przez nich używając ekranu dotykowego. Alternatywa na wyrównane pojedynki jest zakupienie jednego z dostępnych padów.

 

 


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *