PublicystykaRecenzja
PublicystykaArtykuł

Czy FIFA 22 będzie najlepszą piłkarską grą na świecie?

FIFA 22 – co nowego? Doskonale zdajemy sobie sprawę, że…

10 września 2021

FIFA 22 – co nowego?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że kolejne piłkarskie gry spod szyldu EA często niewiele się od siebie różnią. Ostatnie lata przyniosły fanom tej serii raczej kosmetyczne zmiany, co – choćby z powodów ekonomicznych – nie spotykało się z ich zadowoleniem. Tym razem jednak twórcy zapowiadają prawdziwą rewolucję i rzecz jasna mają ku temu podstawy – do gry wchodzą bowiem konsole nowej generacji, a co się z tym wiąże, nowa technologia (nazwana HyperMotion) mająca zwiększyć przyjemność czerpaną ze sterowania wielkimi piłkarskimi gwiazdami. Tegoroczny tytuł doczekał się także znacznego udoskonalenia trybu kariery. Od teraz możliwe będzie stworzenie od podstaw własnego klubu piłkarskiego i szansa na poprowadzenie go w dowolnej lidze dostępnej w ramach FIFA 22. Mowa tu personalizacji herbów, strojów, a nawet stadionu czy rozwojowych priorytetów Twojego zespołu.

Zmianom uległa również rozgrywka online. Od teraz w trybie Wirtualnych Klubów możliwe będzie rozgrywanie spotkań kobietami, a najpopularniejszy tryb w postaci Ultimate Team otrzymał kilka korekt, szczególnie w rozgrywkach Division Rivals i FUT Champions. Do gry wprowadzone zostały także nowe karty, nazwane „bohaterami FUT”, wśród których znalazł się m. in. Jerzy Dudek! Premiera gry FIFA 22 już 1 października. 

FIFA a stare generacje i komputery osobiste

O ile posiadacze nowej generacji konsol, w tym PS5, będą mogli korzystać ze wszystkich najnowszych możliwości oferowanych przez giganta z Kanady, tak użytkownicy starszych konsol oraz pecetów będą musieli nieco obejść się smakiem. Choć wciąż będą mogli skorzystać ze zmian w rozgrywce sieciowej i trybie kariery, nie będzie im dane spróbować możliwości prezentowanych przez technologię HyperMotion, reklamowaną jako prawdziwą rewolucję w świecie gier piłkarskich i sprawiającą, że rozgrywka na wirtualnych boiskach stanie się tak bliska rzeczywistości, jak nigdy dotąd.

Skąd taka rozbieżność wersji? O ile w przypadku FIFA 22 PS4 czy XBOX One sprawa jest oczywista (EA wspierać będzie głównie ich następców), tak właściciele komputerów osobistych bez wątpienia chcieliby cieszyć się wszystkimi dobrodziejstwami najnowszej odsłony serii. Powód jest jednak dość prozaiczny – Electronic Arts zdaje sobie sprawę z tego, że komputery wielu graczy na świecie „nie uniosłyby” ich najnowszego dzieła, stąd też decyzja o opóźnieniu wprowadzenia najnowszej technologii na PC. Ta wprowadzona zostanie najwcześniej w przyszłym roku.

Czy FIFA 22 będzie najlepszą piłkarską grą na świecie?

Czy FIFA 22 będzie najlepiej rozbudowaną pozycją piłkarską w historii? Prawdopodobnie. Czy oznacza to jednocześnie, że będzie najlepszą grą o tej tematyce? To zdanie należeć będzie już do graczy, którzy zasiądą przed konsole i komputery już za kilka tygodni. Możliwości oferowane przez najnowszą FIFĘ robią wrażenie, ale nie oznacza to jednocześnie, że sama mechanika rozgrywki przypadnie jej użytkownikom do gustu, a przy wszystkich zmianach i korektach – o to przecież chodzi najbardziej.

 

Artykuł sponsorowany.

 


Redaktor

Redakcja NintendoSwitch.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *