NewsRecenzja
NewsArtykuł

Demo Hyrule Warriors: Age of Calamity dostępne od dziś w eShopie

Do premiery sequela Breath of the Wild pozostało jeszcze trochę…

28 października 2020

Do premiery sequela Breath of the Wild pozostało jeszcze trochę czasu, jednakże już od dzisiejszego dnia dostępne jest demo Hyrule Warriors: Age of Calamity. Jednym z zadań niniejszej produkcji było wyjaśnienie wydarzeń, o których częściowo mogliśmy dowiedzieć się z Legend of Zelda: Breath of the Wild, czyli Wielkiego Nieszczęścia.

 

Przyznam, że trochę się obawiałem o stronę techniczną tego tytułu. Już BotW wydawał się wyciskać ostatnie soki ze Switcha, natomiast w Age of Calamity nie dość, że mamy ten sam silnik, to dodatkowo na ekranie pojawiają się setki przeciwników. W wersji demonstracyjnej, którą dzisiaj odpaliłem nie zauważyłem jednak żadnych spadków, jeśli chodzi o liczbę klatek na sekundę, wszystko działa płynnie.

 

Z oczywistych względów zmieniła się natomiast mechanika. Link posługujący się mieczem przypomina tutaj Geralta „tańczącego” z potworami. Do dyspozycji są również ataki specjalne, które pozwalają na dziesiątkowanie przeciwników. Dodatkowo, wśród grywalnych postaci nie będzie znajdować się wyłącznie Link, ponieważ w demie mamy możliwość przełączania się pomiędzy nim, Impą i Zeldą. Natomiast w pełnej wersji prawdopodobnie będzie ich więcej.

 

Tytuł zapowiada się naprawdę dobrze i prawdopodobnie osłodzi trochę czas oczekiwania na Breath of The Wild 2. A wy co myślicie o tym demie?

 


Redaktor

Paweł Sępioł

Wyznawca Eris z utęsknieniem czekający na powrót Wielkich Przedwiecznych. Na nowo odkrył miłość do Nintendo, chociaż od wielu lat romansuje jeszcze z PlayStation. Fan planszówek, horroru w każdej formie oraz zombie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *