Devil May Cry 5 Nintendo Switch
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Devil May Cry 5 pojawi sie na Nintendo Switch? Wszystko zależy od Dragon’s Dogma!

Devil May Cry to seria gier, której nie trzeba nikomu…

8 marca 2019

Devil May Cry to seria gier, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Piąta cześć przygód Dantego własnie dzisiaj ma premierę na PS4, Xbox One oraz PC. Zastanawiasz się, dlaczego DMC 5 ominęło Nintendo Switch? I czy w ogóle jest szansa wydania jej na hybrydowej konsoli Nintendo? Jest to dość realna perspektywa!

 

W wywiadzie opublikowanym przez niemiecki magazyn M!, reżyser serii – Hideaki Itsuno – odpowiada na szereg pytań związanych z najnowsza częścią Devil May Cry. Oczywiście, poruszony został temat przeniesienia gry na Nintendo Switch. Wedle Itsuno, wszystko zależy od sprzedaży innej produkcji Capcom – Dragon’s Dogma: Dark Arisen. Jeśli Dragon’s Dogma będzie cieszyć się odpowiednim zainteresowaniem użytkowników NS, Capcom jest otwarty na przeniesienie Devil May Cry 5 na Nintendo Switch! Oto pełne tłumaczenie pochodzące z wywiadu:

 

Jeśli Dragon’s Dogma: Dark Arisen dobrze się sprzeda na Switchu, wtedy możemy rozważyć przeniesienie DMC 5.

 

Reżyser został zapytany również o powód, dlaczego Devil May Cry 5 nie został wydany na Nintendo Switch razem z innymi platformami. Prowadzący wywiad otrzymał następującą odpowiedź:

 

Rozpoczęliśmy tworzenie DMC 5, zanim otrzymaliśmy zestawy developerskie dla Switcha, dlatego skoncentrowaliśmy się na wersji na PS4, Xbox One oraz PC.

 

Jak wiadomo, produkcja największych produkcji trwa wiele lat, by spełnić pokładane w nich nadzieje. Produkcja DMC 5 musiała rozpocząć się zatem przed 2016 rokiem, zanim Nintendo wysyłało dev kity do wydawców third-party. Ale jeszcze nic straconego, miejmy nadzieje że mająca premierę już w kwietniu Dragon’s Dogma przyczyni się do wydania Devil May Cry 5 na Nintendo Switch!

 

 

Zrodlo: Magazyn M!. Reddit

 


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *