NewsRecenzja
NewsArtykuł

Deweloper opisuje użyteczność narzędzia deweloperskiego do tworzenia HD Rumble

HD Rumble to nowość, którą reklamowano Nintendo Switch na pierwszych…

5 lutego 2019

HD Rumble to nowość, którą reklamowano Nintendo Switch na pierwszych pokazach. Wibracje, które poruszą zmysły i dzięki nim będziemy mogli poczuć np.  przeskakujący wytrych w zamku. Można by pomyśleć, że tworzenie tego typu wibracji będzie dla deweloperów kolejnym wyczynem, na szczęście okazuje się, że jest zupełnie inaczej.

 

Nintendo dopilnowało, żeby tworzenie wibracji haptycznych odbywało się bez żadnych problemów. Deweloperzy chwalą narzędzia, które dostarczyło im Nintendo i są zaskoczeni jak łatwo przychodzi stworzenie wibracji do gry. Narzędzie pozwala nawet na zmianę dźwięku w wibrację. Na ten temat wypowiedział się jeden z pracowników Daylight Studios:

HD Rumble, to coś, co dodaliśmy dopiero na końcu, ale bardzo nam pomogło. Chcieliśmy dodać je (wibracje) na Playstation, ale nic z tego. Na Switch’u jest lepiej. Wystarczy, że użyję jednego z efektów dźwiękowych, które mam w grze i wygeneruje mi to efekt wibracji. Bazuje to na tym samym wzorze fal. Jest to łatwe w użyciu, po prostu wrzucam efekt dźwiękowy i otrzymuję efekt wibracji. Dlatego zrobiliśmy to dla ponad stu efektów dźwiękowych.

 

Jak widać dobrze skonstruowane narzędzie deweloperskie potrafi dać przewagę nad konkurencją. Szczególnie, że haptyczne wibracje to coś co wyróżnia Nintendo Switch na tle innych konsol.


Redaktor

Ruqer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *