Diablo II Ressurected Nintendo Switch
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Diablo 2 Resurrected zapowiedziane przez Blizzard. Remaster legendarnego RPG trafi na Nintendo Switch!

Od dłuższego czasu krążyły plotki, że Blizzard ma w planach…

20 lutego 2021

Od dłuższego czasu krążyły plotki, że Blizzard ma w planach wskrzesić jedną z najlepszych gier fabularnych wszechczasów. I właśnie otrzymaliśmy tego potwierdzenie podczas transmisji BlizzCon Online. Diablo 2: Resurrected, remaster ukochanej przez graczy RPG akcji w tym roku umożliwi ponownie zwiedzenie znanych piekielnych lokacji. Co najważniejsze, wskrzeszone Diablo II zostanie wydane na Nintendo Switch!

 

Diablo 2: Resurrected otrzymało stosowny zwiastun pokazany na Blizzcon:

 

 

„Diablo II było przełomową grą dla Blizzarda i milionów graczy na całym świecie. Cieszymy się, że w Diablo II: Resurrected możemy przywrócić ten klasyk na PC i konsole z progresją międzyplatformową, aby fani mogli na nowo przeżyć swoje wspomnienia lub po raz pierwszy doświadczyć ponadczasowej rozgrywki Diablo II na wybranej przez siebie platformie. Dzięki nowej oprawie dźwiękowej i grafice w wysokiej rozdzielczości Diablo II: Resurrected wciąga dziś tak samo mocno, jak przed dwudziestoma laty robił to pierwowzór” – powiedział J. Allen Brack, prezes Blizzard Entertainment.

 

Diablo 2: Resurrected zawiera remaster oryginalnej gry z 2000 roku i rozszerzenie Lord of Destruction wydane rok później. Zremasterowane Diablo II do wersji HD zaoferuje grafikę 3D nałożoną na modele 2D znane z oryginału. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by przełączyć się na klasyczny widok i wrócić do „nostalgicznej” grafiki. Odświeżona wersja zaoferuje również nowoczesne oświetlenie, cieniowanie, odnowione animacje oraz efekty. Wszystkie 27 minut przerywników filmowych w grze zostało poddane obróbce i wszystkie ujęcia zostały stworzone od nowa. Blizzard wspomina również o obsłudze dźwięku przestrzennego Dolby 7.1.

 

Diablo II: Resurrected zaoferuje graczom do wyboru 7 klas postaci. Sześć z nich pochodzi z podstawki, czyli amazonka, barbarzyńca, czarodziejka, nekromanta i paladyny. Druida i zabójca z dodatku Lord of Destruction także zostaną udostępnieni od początku rozgrywki. Przemierzający piekło gracze będą mogli dostosować każdą postać do swoich potrzeb poprzez wybór umiejętności i talentów, tworzenie przedmiotów, osadzanie ulepszeń w gniazdach, zbieranie kompletnych zestawów ekwipunku, zdobywanie unikalnej broni i pancerzy, tworzenie kombinacji słów runicznych i wiele innych elementów rozgrywki.

 

 

Remaster Diablo II zaoferuje system progresji międzyplatformowej (Nintendo Switch ,Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation®5, PlayStation®4 oraz komputery PC) co umożliwi korzystanie ze swoich postaci i ze wszystkich zebranych przedmiotów niezależnie od platformy, na której aktualnie zdecydujesz się kontynuować zmagania.

 

Diablo 2: Resurrected jest w fazie rozwoju i ma ukazać się w którymś momencie 2021 roku. Produkcja jest rozwijana przez Blizzard oraz  Vicarious Visions. Dotychczas wydali oni jedną produkcję na Nintendo Switch – Crash Bandicoot N.Sane Trylogy. Ich ostatnim projektem jest remaster Tony Hawk’s Pro Skater 1&2, który może pewnego dnia zawita również na konsolę Nintendo.

 

Euforia sięgnęła zenitu? Dajcie znać w komentarzach!

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *