NewsRecenzja
NewsArtykuł

Discord na Switchu? To możliwe! Potrzebna tylko zgoda Nintendo

Nintendo Switch mimo wielu nowoczesnych rozwiązań wciąż tkwi daleko w…

13 maja 2019

Nintendo Switch mimo wielu nowoczesnych rozwiązań wciąż tkwi daleko w tyle za konkurencją, a niektóre rozwiązania i pomysły Nintendo są co najmniej dyskusyjne. Świetnym tego przykładem jest voice chat, Switch nie ma wbudowanego komunikatora. Jedynym rozwiązaniem jakie oferuje samo Nintendo jest aplikacja na telefony, dzięki której możemy porozmawiać ze znajomymi. Problem z takim rozwiązaniem jest oczywisty – trzeba mieć przy sobie aktywne dwa urządzenia, a sama aplikacja nie działa najlepiej.

Z pomocą mogą przyjść firmy trzecie, które z wielką chęcią wprowadziłyby swoje aplikacje na Nintendo Switch. Za przykład możemy wziąć Discord, który na swoim oficjalnym koncie na Twitterze poinformował fanów, że bardzo chętnie sprowadzi swoją aplikację na Switcha, potrzebne jest tylko „błogosławieństwo” od Nintendo.

 

Discord byłby świetną alternatywą dla mobilnej aplikacji Nintendo. Może właśnie dlatego jeszcze nie ma żadnego czatu głosowego od firm trzecich na Switchu? Nintendo musi mieć jakiś powód, by blokować wypuszczenie tego typu aplikacji na Switchu.


Redaktor

Ruqer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *