Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Divinity Original Sin 2 – jeden z lepszych RPGów ostatnich lat już jest dostępny na Switchu!

W drodze na Nintendo Switch jest już sporo bardzo dobrych…

5 września 2019

W drodze na Nintendo Switch jest już sporo bardzo dobrych gier RPG – Wiedźmin 3, Pillars of Eternity 2, Dragon Quest XI S czy chociażby seria klasycznych rpgów z Baldur’s Gate na czele. Do tej gromady dołącza fenomenalne Divinity Original Sin 2, które zostało ciepło przyjęte przez krytyków jak i graczy. Tytuł może pochwalić się bardzo wysokim wynikiem na metacritic – 93/100. Co najważniejsze, w grę możemy zagrać już teraz!

Divinity Original Sin 2 to RPG, w którym możemy zrobić niemal wszystko, włącznie z zabiciem każdej postaci niezależnej. Gra oferuje zawartości na setki godzin, a ilość klas, ścieżek, wyborów oraz questów zachęca do ponownego przejścia gry. Rozgrywkę obserwujemy z izometrycznego punktu widzenia – tak jak w klasycznych gra na PCty. Tytuł pozwala prowadzić czteroosobową drużynę. Choć grę można przejść zaledwie jedną postacią, to raczej nie polecamy takiego wyzwania dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Divinity Original Sin 2. Tytuł potrafi być całkiem wymagający w późniejszych etapach rozgrywki.

 

Walka jest toczona w taktycznym systemie turowym – bliżej temu do serii X-Com niż Fire Emblem. Jednym z ważniejszych elementów potyczek jest wykorzystywanie żywiołów oraz ich zależności. Przykładowo możemy podgrzać krew rozlaną na polu bitwy, żeby zmienić ją w krwistą parę, następnie możemy naładować ją prądem. Dodatkowo w walce możemy zrobić niemal wszystko co nam się podoba, o ile punkty akcji nam na to pozwolą. Dzięki temu gra bardzo mocno przypomina granie w klasyczne, papierowe RPG.

 

Divinity Original Sin 2 posiada tryb kooperacji na podzielonym ekranie dla dwóch graczy, a przez sieć pozwoli połączyć aż czwórkę znajomych.

 

Wersja na Nintendo Switch posiada cross-save z platformą Steam. Na PC gra waży ponad 50 GB, na Switchu jednak twórcy zmieścili całość w zaledwie 10,6 GB. Tytuł kosztuje 200 zł w polskim eShopie.

 


Redaktor

Ruqer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *