PublicystykaRecenzja
PublicystykaArtykuł

Dlaczego warto kupić konsole Nintendo Switch?

Czy warto kupić Nintendo Switch?   Od momentu premiery wiele…

14 czerwca 2018

Czy warto kupić Nintendo Switch?

 

Od momentu premiery wiele osób zadaje sobie pytanie, dlaczego warto kupić konsolę Nintendo Switch? Z pewnością nie da się na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie, dlatego postanowiliśmy wymienić kilka argumentów, które przemawiają za zakupem właśnie tego urządzenia.

 

Wskrzeszenie konsol

 

Niestety przez ostatnich kilka, kilkanaście lat mieliśmy do czynienia z mniej lub bardziej udanymi konsolami przenośnymi. Nie okazały się one tak wielkim sukcesem, jak na to liczyli producenci. W dobie smartfonów, na które dostępnych jest coraz więcej ciekawych gier, wypuszczenie nowej konsoli było dosyć ryzykowne. Jednak to, co zaprezentowało nam Nintendo, okazało się strzałem w 10 i wskrzeszeniem, wydawałoby się umierających konsol przenośnych.

Trzy tryby pracy

 

Pierwsze, na co musimy zwrócić uwagę to niezwykła uniwersalność, jaką odznacza się konsola Nintendo Switch. Możemy ją wykorzystać w trzech trybach: mobilnym, stołowym oraz TV. Pierwszy to po prostu gra bez żadnych ograniczeń kablowych. Z powodzeniem da się grać na konsoli w każdym miejscu w domu jak i na zewnątrz. Tryb stołowy oznacza umieszczenie konsoli na specjalnej podpórce, dzięki czemu może ona poniekąd stać na stole, biurku. Wykorzystując do niej pady, konsola będzie pełnić rolę małego telewizorka. Z kolei tryb TV pozwala nam na podłączenie konsoli do telewizora. W ten oto sposób dostajemy urządzenie 3w1, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli weźmiemy pod uwagę koszt zakupienia osobnego urządzenia mobilnego i stacjonarnego, to możemy zaoszczędzić na zakupie Nintendo Switch.

 

Optymalne wymiary

 

Nie można przy tym zapominać, że Switch posiada całkiem ciekawe wymiary: 102 mm x 239 mm x 13,9 mm. W ten oto sposób można cieszyć się całkiem poręcznym urządzeniem w dłoniach, a jednocześnie wraz ze stacją dokującą nie zajmuje ona zbyt wiele miejsca przy telewizorze czy projektorze.

 

 

 

Innowacyjne rozwiązania

 

Oprócz wymienionych trzech trybów pracy, Nintendo Switch związane jest z kilkoma pozostałymi innowacjami. W szczególności w oczy rzucają się dołączone do zestawu Joy-Cony. To rewolucje kontrolery, które mogą być wykorzystywane w każdym trybie pracy. Pomagają w szczególności podczas rozgrywki mobilnej, albowiem dzięki nim można pewniej i komfortowo trzymać całą konstrukcję w dłoniach. Ponadto są one wykorzystywane do gry na TV, gdzie możliwe jest podłączenie nawet 8 egzemplarzy do rozgrywki. Wiele osób ceni sobie możliwość wspólnego grania na konsoli mobilnej w trybie stołowym. Joy-Cony okazują się wtedy nieocenioną pomocą. Do Switcha możemy również podłączyć przewodowy lub bezprzewodowy kontroler, co zwiększa opcje gry, jak i jest ukłonem do graczy przyzwyczajonych do Xboxa czy PlayStation.

 

 

Dostęp do świata gier i materiałów

 

Dzięki połączeniu internetowemu każdy z użytkowników może dokonywać zakupu i pobierania materiałów z oficjalnego sklepu Nintendo. Jest to podobne rozwiązanie, które znamy od Sony i Microsoftu. Za pośrednictwem kilku kliknięć możemy kupować i pobierać nowe gry, dodatki, aktualizacje, sprawdzać dema gier, filmy, trailery oraz zapowiedzi. Często także można liczyć na spore przeceny, a nawet darmowe gry na Nintendo Switch. Nintendo zawsze znane było z tworzenia wysokiej jakości oraz dobrze ocenianych gier. Ponadto posiada obecnie spory katalog produkcji na wyłączność, których poza Switchem nie znajdziemy na inne platformy. W szczególności wrażenie robią takie tytuły jak The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Super Mario Odyssey, Mario Kart 8 Deluxe, Splatoon 2, Xenoblade Chronicles 2 czy też Bayonetta 2.

 

Nintendo Labo

 

Z pewnością Nintendo Switch Labo to idealne rozwiązanie dla każdego młodszego gracza. Projekt ten zawiera modularne kartony Toy-Con, które zostały specjalnie zaprojektowane na potrzeby Nintendo Switch. Można zdecydować się między innymi na zdalnie sterowany samochodzik, którym można sterować za pomocą konsoli. Dzieci ucieszy również specjalna kartonowa wędka i dedykowana do niej gra, jak i również kartonowa kierownica przypominająca tą z motoru. Odpowiednie wykorzystanie kierownicy sprawia, iż zamontowane rączki z kontrolerami pozwalają na efektywne przechylanie, przyspieszanie i hamowanie w grach wyścigowych. W zestawie znajduje się również pianino z klockami.

Konsola rozwojowa

 

Ponieważ Nintendo Switch jest dosyć młodą konsolą na rynku, należy traktować ją jako produkt rozwojowy. Coraz więcej producentów tworzy specjalnie nowe tytuły z myślą o Switchu, a wysokie parametry techniczne sprawiają, że możliwe jest wprowadzanie coraz ciekawszych i innowacyjnych rozwiązań. Switch jest obecnie najpotężniejsza konsolą przenośną w historii, dzięki której możemy grywać mobilnie w tytuły zarezerwowane dotychczas na pecety czy nowe generacje PS i Xboxa.


 

 

Dlaczego warto kupić konsole Nintendo Switch?


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *