Xbox Game Pass Nintendo Switch
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Dokumenty z procesu pomiędzy Epic Games i Apple sugerują pojawienie się Xbox Game Pass lub xCloud na Switchu?

Plotki i domysły na temat planów związanych z wprowadzeniem Xbox…

19 maja 2021

Plotki i domysły na temat planów związanych z wprowadzeniem Xbox Game Pass lub xCloud na Nintendo Switch nie ustają, chociaż raczej pewne jest, że coś jest na rzeczy. Jedną ze wskazówek może być pozew Epic Games przeciwko Apple. Stephen Totilo z Axios podzielił się na Twitterze dokumentami z procesu, które zostały dosyć mocno zredagowane przez Nintendo, gdyż „odzwierciedlają … poufne informacje o negocjacjach między Nintendo i Microsoftem”. Oświadczenie dyrektora omawiało plany Microsoftu dotyczące wprowadzenia xCloud na iOS, a także ogólny biznes konsolowy jako całość. Jednakże nie ma już możliwości aby się dowiedzieć, w jakich negocjacjach brały udział obydwie firmy.

 

 

Warto też zaznaczyć, że nawet jeśli zredagowane fragmenty odnoszą się do dyskusji na temat xCloud lub Game Pass`a na Switcha, to obecnie nie ma możliwości, żeby dowiedzieć się szczegółów. Możliwe również, że wspomniane komentarze zostały zredagowane z tego powodu, że dyskusje nadal trwają lub plany nie powiodły się.

 

Udostępnienie Xbox Games Pass na Switchu wymagałoby odpowiedniego zoptymalizowania dużej części gier, więc na ten moment bardziej prawdopodobne okazuje się być wprowadzenie xCloud, które będzie po prostu mniej problematyczne.

 

Współpraca pomiędzy Nintendo i Microsoftem trwa już od jakiegoś czasu, początkowo w postaci cross-play`u w Minecrafcie, w późniejszym czasie główny bohater wspomnianej produkcji pojawił się w Super Smash Bros. Ultimate. Z kolei na imprezie Microsoft Game Stack, która odbyła się na początku tego roku w tle pojawiła się hybrydowa konsola.

 

Czy te drobne epizody są zapowiedzią czegoś większego? Z pewnością wielu graczy chciałoby zobaczyć usługę xCloud na Switchu, ponieważ dałoby to możliwość zagrania na tej konsoli w duże, bardziej wymagające tytuły. Póki co pozostają nam jeszcze domysły. Czas pokaże co przyniesie współpraca pomiędzy tymi firmami.


Redaktor

Paweł Sępioł

Wyznawca Eris z utęsknieniem czekający na powrót Wielkich Przedwiecznych. Na nowo odkrył miłość do Nintendo, chociaż od wielu lat romansuje jeszcze z PlayStation. Fan planszówek, horroru w każdej formie oraz zombie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *