NewsRecenzja
NewsArtykuł

Dragon’s Dogma: Dark Arisen już w kwietniu na Nintendo Switch!

Rok 2019 dla Switcha zapowiada się wyśmienicie. Fani dużych gier…

8 stycznia 2019

Rok 2019 dla Switcha zapowiada się wyśmienicie. Fani dużych gier RPG też nie powinni narzekać, ponieważ w tym roku „przełącznik” dostanie ogromnego Dragon Quest’a XI oraz, jak się dzisiaj okazało, Dragon’s Dogma: Dark Arisen. Fani Smoków powinni być zadowoleni!

 

Dragon’s Dogma pierwotnie zadebiutowało na PS3 i Xbox360, w późniejszym czasie wyszła również konwersja na konsole aktualnej generacji oraz PC. Gra należy do gatunku Action RPG, system walki jest szybki, dynamiczny i daje naprawdę sporo frajdy. Walki z większymi stworami potrafią przypominać Shadow of the Colossus, gdzie gracz wspina się po dużym stworzeniu, żeby dostać się do jego słabego punktu. Dragon’s Dogma dzieje się w ogromnym świecie fantasy, w którym niestety nie ma szybkiej podróży. Gra oferuje szereg klas, które można zmieniać w trakcie rozgrywki, dlatego nietrafiony, początkowy wybór można łatwo zmienić. Twórcy do tego nawet zachęcają.

 

Największą innowacją Dragon’s Dogmy jest system pionków (pawns), czyli towarzyszy stworzonych przez nas i innych ludzi. Każdy gracz ma jednego permanentnego pionka, którego sam wykreuje. Wybiera jego wygląd, imię oraz klasę. Pionek razem ze swoim „władcą” zdobywa kolejne poziomy i zbiera informacje o świecie. Dwie kolejne osoby w drużynie to pionki stworzone przez innych graczy. Każdy pionek charakteryzuje się inną wiedzą, którą zdobył podczas podróży ze swoim „władcą”. Przykładowo, pionek, który walczył już z goblinami, będzie wiedział, że ogień jest ich słabością, wtedy nam to podpowie.

 

Dragon’s Dogma na Switchu zadebiutuje 23 kwietnia 2019 roku i będzie zawierała dodatek Dark Arisen, który oferuje nową wyspę, zadania, przedmioty oraz typy wrogów.

 

 


Redaktor

Ruqer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *