NewsRecenzja
NewsArtykuł

Dragon’s Dogma: Dark Arisen już w kwietniu na Nintendo Switch!

Rok 2019 dla Switcha zapowiada się wyśmienicie. Fani dużych gier…

8 stycznia 2019

Rok 2019 dla Switcha zapowiada się wyśmienicie. Fani dużych gier RPG też nie powinni narzekać, ponieważ w tym roku „przełącznik” dostanie ogromnego Dragon Quest’a XI oraz, jak się dzisiaj okazało, Dragon’s Dogma: Dark Arisen. Fani Smoków powinni być zadowoleni!

 

Dragon’s Dogma pierwotnie zadebiutowało na PS3 i Xbox360, w późniejszym czasie wyszła również konwersja na konsole aktualnej generacji oraz PC. Gra należy do gatunku Action RPG, system walki jest szybki, dynamiczny i daje naprawdę sporo frajdy. Walki z większymi stworami potrafią przypominać Shadow of the Colossus, gdzie gracz wspina się po dużym stworzeniu, żeby dostać się do jego słabego punktu. Dragon’s Dogma dzieje się w ogromnym świecie fantasy, w którym niestety nie ma szybkiej podróży. Gra oferuje szereg klas, które można zmieniać w trakcie rozgrywki, dlatego nietrafiony, początkowy wybór można łatwo zmienić. Twórcy do tego nawet zachęcają.

 

Największą innowacją Dragon’s Dogmy jest system pionków (pawns), czyli towarzyszy stworzonych przez nas i innych ludzi. Każdy gracz ma jednego permanentnego pionka, którego sam wykreuje. Wybiera jego wygląd, imię oraz klasę. Pionek razem ze swoim „władcą” zdobywa kolejne poziomy i zbiera informacje o świecie. Dwie kolejne osoby w drużynie to pionki stworzone przez innych graczy. Każdy pionek charakteryzuje się inną wiedzą, którą zdobył podczas podróży ze swoim „władcą”. Przykładowo, pionek, który walczył już z goblinami, będzie wiedział, że ogień jest ich słabością, wtedy nam to podpowie.

 

Dragon’s Dogma na Switchu zadebiutuje 23 kwietnia 2019 roku i będzie zawierała dodatek Dark Arisen, który oferuje nową wyspę, zadania, przedmioty oraz typy wrogów.

 

 


Redaktor

Ruqer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *