Dying Light Platinum Edition Nintendo Switch
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Dying Light Platinum Edition pojawi się na Nintendo Switch w październiku

Jak poinformował serwis PPE.pl już w październiku właściciele Nintendo Switch…

20 lipca 2021

Jak poinformował serwis PPE.pl już w październiku właściciele Nintendo Switch otrzymają Dying Light: Platinum Edition. Tym samym gra survival w świecie zombie od polskiego Techlandu po raz pierwszy pojawi się na platformie Nintendo!

 

 

W swoim ogłoszeniu redakcja PPE powołuje się na jednego z czytelników, który pracuje dla rodzimego sklepu z grami i już otrzymał on potwierdzenie planów Techlandu poprzez materiały promocyjne dla portu Dying Light na Switcha. Zgodnie z tym, co zostało udostępnione, gra pojawi się w październiku tego roku na Nintendo Switch za 49,99 dolarów/euro w cyfrowym i fizycznym wydaniu.

 

Dying Light: Platinum Edition to kompletna edycja hitowej strzelaniny z elementami parkour, która zawierać będzie główną grę, ogromny dodatek Dying Light: The Following, trzy pomniejsze rozszerzenia DLC i różne pakiety skórek. Co więcej, pudełkowa edycja Dying Light: Platinum Edition na Nintendo Switch ma również zawierać dodatkowe gadżety, w tym mapę Slumsów i Starego Miasta, poradnik przetrwania i zestaw naklejek.

 

Z materiałów promocyjnych, które wyciekły przed oficjalnym ogłoszeniem Dying Light na Switcha wynika, że produkcja skorzysta z kilku unikalnych funkcji tej konsoli. Dying Light ma zaoferować pełne wsparcie dla HD Rumble, celowania za pomocą żyroskopu, sterowania ruchem oraz z ekranu dotykowego do nawigacji po menu gry. Produkcja otrzyma również wsparcie tryby co-op zarówno online, jak i lokalnie.

 

Dodam, że mam mieszane uczucia co do wydania Dying Light na Nintendo Switch. Ten tytuł oryginalnie był tworzony jeszcze na konsole PS3 oraz Xbox 360, jednak Techland zdecydował się nie wydawać tych gier na tych platformach i przeniósł ją na kolejną generację. Jednak dobrze pamiętamy jak produkcja działała początkowo na PS4 oraz Xbox One, które niewątpliwie są mocniejszymi platformami niż konsola Nintendo. Gdy przeczytałem nagłówek dotyczący tych rewelacji odnośnie Dying Light na NS byłem na 99% przekonany, że chodzi o wersję w chmurze, tak jak to miało miejsce przy wydaniu Control, Hitman III, czy ostatnio A Plague Tale: Innocence. Jeśli Techland przy tym projekcie korzysta z usług któregoś ze studiów tj. Panic Button, QLOC lub Sabre Interactive zajmujących się portowaniem gier na Nintendo Switch możemy otrzymać co najwyżej średnio działający tytuł pozbawiony większości efektów. Na fajerwerki bym nie liczył.

 

Dokładna premiera Dying Light Platinum Edition powinna zostać wkrótce oficjalnie ogłoszona przez wydawcę. Z powyższych materiałów wiemy, że oknem wydania jest październik tego roku.

 

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *