Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Dyrektor techniczny Breath of The Wild tłumaczy jak działa nadchodzący tryb VR

Nintendo Labo: VR kit można już kupić w sklepach i…

16 kwietnia 2019

Nintendo Labo: VR kit można już kupić w sklepach i cieszyć się doświadczeniem VR na Nintendo Switch. Najciekawszą rzeczą w całym tym doświadczeniu może okazać się nadchodzący tryb wirtualnej rzeczywistości w grze The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Jak to będzie działać? Dyrektor techniczny Takuhiro Dohta śpieszy z wyjaśnieniem.

 

Całość okazuje się wyjątkowo prosta w obsłudze. Na początku musimy przede wszystkim ściągnąć aktualizację gry, następnie ją uruchomić, wejść w menu, wejść w zakładkę System, a następnie wejść w opcje. Następnie musimy włączyć funkcję Toy-Con VR Goggles (zmienić z OFF na ON). Zostało już tylko umieszczenie konsoli w goglach VR i umieszczenie Joy-Conów po jej bokach. Teraz możemy już założyć całość na głowę i oglądać wspaniały świat Hyrule w wirtualnej rzeczywistości.

 

 

Cała zawartość gry pozostaje taka sama, poza tym, że będziemy mogli sterować kamerą za pomocą ruchu naszej głowy. Jeżeli nie pasuje wam sterowanie kamerą w ten sposób, to będziecie mogli to włączyć klasyczne kontrolowanie kamery.

Tryb VR będziemy mogli włączyć dosłownie w każdym momencie gry, jednak twórcy zalecają grę w ten sposób tylko wtedy, gdy jest coś co nas szczególnie interesuje, piękna lokacja, ulubiona postać czy sprzęt. Może to oznaczać, że długie granie w The Legend of Zelda: Breath of the Wild z goglami wirtualnej rzeczywistości może powodować nudności itp.

 

Powodem dla którego twórcy zdecydowali się dodać tryb VR w Breath of The Wild jest danie graczom powód do ponownego odkrywania piękna Hyrule. Twórcy chcą, żeby nawet gracze, którzy spędzili setki godzin w najnowszej odsłonie Zeldy mogli powrócić do swojej zapisanej rozgrywki  i cieszyć oko nowym trybem rozgrywki.

 

 

Aktualizacja wnosząca VR do Breath of The Wild zostanie opublikowana 26 kwietnia 2019 roku. Ktoś z was testował już gogle od Nintendo? Jakie są wasze wrażenia?

 

 

 

 


Redaktor

Ruqer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *