Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes Nintendo Switch
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes oficjalnie potwierdzone na Nintendo Switch

Następca kultowej serii Suikoden — Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes —…

26 maja 2022

Następca kultowej serii Suikoden — Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes — zostało oficjalnie potwierdzone na Nintendo Switch, mimo że pierwotnie twórcy celowali w wydanie jej na kolejną konsole Nintendo.

 

Biorąc pod uwagę ostatnie spekulacje na temat Nintendo Switch i nasze iteracje o Nintendo nowej generacji, chcieliśmy grać bezpiecznie i zbadać, jakie opcje mieliśmy przed pełnym zaangażowaniem się w wersję na Nintendo Switch.

Ale teraz czekanie dobiegło końca i z przyjemnością potwierdzamy, że Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes również trafi na Nintendo Switch!

 

Gra tworzona przez Rabbit & Bear Studios, nad którą pracuje wielu weteranów JRPG, zebrała 3 miliony dolarów w zaledwie dwie godziny w 2020 roku na platformie Kickstarter.

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes będzie pierwszą współpracą Yoshitaki Murayamy (Suikoden I, Suikoden II) i Junko Kawano (Suikoden I, Suikoden IV) od 25 lat. Murayama pisze scenariusz i jest uznawany za projektanta gry, a Kawano jest projektantem postaci. Osamu Komuta (Suikoden Tierkreis) jest projektantem systemu i odpowiada za reżyserię, a Junichi Murakami (Castlevania : Aria of Sorrow) jest dyrektorem artystycznym i producentem. Motoi Sakuraba (seria Tales of …, seria Golden Sun) i Michiko Naruke (seria Wild Arms) komponuje muzykę.

 

Produkcji Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes, towarzysz prequel o podtytule Rising, który został wydany dwa tygodnie temu na Nintendo Switch. Oprócz tego, że akcja gry toczy się w tym samym świecie są to zupełnie inne tytuły, i to właśnie planowane na 2023 roku Hundred Heroes jest głównym tytułem.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *