Fall Guys: Ultimate Knockout Nintendo Switch
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Fall Guys: Ultimate Knockout może trafić na Nintendo Switch

Fall Guys: Ultimate Knockout to chyba największa gamingowa niespodzianka 2020…

23 sierpnia 2020

Fall Guys: Ultimate Knockout to chyba największa gamingowa niespodzianka 2020 roku co przekłada się na ogromną popularność wśród streamerów i youtuberów. Na dzień dzisiejszy gra dostępna jest wyłącznie na PlayStation 4 oraz PC, jednak wiele wskazuje na to, że zobaczymy ją także na Nintendo Switch w przyszłości.

 

Dataminer OatmealDome przeszukując dane gry na Steam, natknął się na wymowny plik o nazwie „NintendoSDKPlugin.dll”. Swoim odkryciem postanowił podzielić się wśród społeczności Twittera:

 

 

Jeden z użytkowników zasugerował OatmealDome, że być może jest to plik do obsługi Nintendo Switch Pro Controllera. Ten odrzucił jednak tę teorię uzasadniając ją następująco:

 

 

NintendoSDK i związana z nim wtyczka Unity są przeznaczone tylko do tworzenia gier na Switch. Nintendo nie udostępnia żadnego oficjalnego zestawu SDK dla kontrolera Pro na PC

 

Oficjalna strona internetowa Fall Guys: Ultimate Knockout posiada podstronę „Support”, gdzie znajdują się często zadawane pytania. Na pytanie o wersję dla Switcha twórcy odpowiedzieli w następujący sposób:

 

Początkowo Fall Guys będzie dostępny tylko na PS4 i Steam. Chcielibyśmy jednak przenieść grę na inne platformy w przyszłości.

 

Fall Guys Switch

 

Mamy nadzieję, że studio Mediatonic będzie miało coś do ogłoszenia w temacie Fall Guys: Ultimate Knockout na Nintendo Switch. Może czegoś dowiemy się podczas Nintendo Direct Partner Showcase, które podobno zbliża się wielkimi krokami?!

 

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *