Fifa 2021 Nintendo Switch
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Fifa 21 na Nintendo Switch to coroczny żart ze strony EA. Tym razem gracze i recenzenci nie wytrzymali

Jak co roku, wszyscy fani wirtualnej piłki nożnej na całym…

13 października 2020

Jak co roku, wszyscy fani wirtualnej piłki nożnej na całym świecie oczekują na nową odsłonę serii Fifa. Tytuł rozwijany przez EA Sports osiąga co roku niesamowite wyniki finansowe przez systematyczne rozwijanie marki, sprzedaż samej gry, jak i mikrotranzakcje na które gracz wydają miliony. Tyczy się to wszystkich platform, z wyłączeniem edycji na Nintendo Switch, która jak co roku jest wersją „kopiuj-wklej” Fify z 2019 roku, z odświeżonymi składami w pełnej cenie.

 

Sztuczka z przekopiowaniem poprzedniej wersji Fify jeszcze jakoś przeszła dla edycji 2020, jednak w tym roku fani piłkarskiej symulacji, jak i recenzenci nie wytrzymali i wylali swoje żale w stronę EA. Dotychczas dwa popularne portale opublikowały recenzję Fifa 2021 Legacy Edition na Nintendo Switch, i w obu przypadkach wystawili jej niesamowicie niską notę – 2/10.

Serwis NintendoLife.com mówi otwarcie – „Nie kupuj tej gry. Jeśli to zrobisz, aktywnie informujesz EA, że doskonałym jest za zerowy wysiłek, otrzymywać nierozsądne pieniądze w zamian”. 

O krok dalej poszedł serwis IGN, którego redaktor odpowiedzialny za recenzję tegorocznej Fifki po prostu skopiowali i opublikowali zeszłoroczną recenzję dla Fifa 2020, jako recenzję gry z 2021 roku. BRAWA DLA TEGO PANA!!!

Jednak na tym nie koniec. Jeszcze bardziej oberwało się tegorocznej edycji FIFY ze strony fanów, którzy oceniają ją na 0.1/10 w popularnym serwisie Metacritic. Aktualnie grę oceniło już 315 niezadowolonych graczy i na tym zapewne się nie skończy.

 

Od czasu debiutu serii FIFA na Nintendo Switch od edycji 2018, seria piłkarska EA Sports pozostaje w tyle za swoimi odpowiednikami na Xbox One i PlayStation 4. Rozumiemy, że technologicznie konkurencyjne sprzęty mogą zaoferować znacznie więcej przy tworzeniu gier. Jednak kompletnie zerowy rozwój gry i branie za to pełnej kwoty jest absurdalnym posunięciem ze strony światowego giganta jakim jest EA.

Czy w przyszłorocznej edycji doczekamy się jakichś znaczących zmian w stosunku do tegorocznej wersji? Śmiem w to wątpić. Możliwe jednak, że bojkot Fify 2021 Legacy Edition ze strony graczy oraz recenzentów zadziała impulsywnie na twórców i przy kolejnej edycji EA Sports postanowi wykonać swoje zadanie z przeniesieniem ich flagowego produktu w przynajmniej przyzwoitej formie.

 

Redakcja NintendoSwitch.pl miała w planach zrecenzować gę Fifa 2021 Legacy Edition, jednak z „oczywistych” względów nie otrzymaliśmy jej od wydawcy. A szkoda, możliwe, że doszlibyśmy do wiekopomnej chwili wystawienia grze oceny 1 na 10

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *