Flashback 2
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Flashback 2 zapowiedziane! Klasyczna platformówka otrzyma kontynuację

Firma Microids ogłosiła tworzenie Flashback 2, kontynuację przełomowej platformówki. Gra…

4 maja 2021

Firma Microids ogłosiła tworzenie Flashback 2, kontynuację przełomowej platformówki. Gra ukaże się w 2022 roku na PC i konsole pod czujnym okiem Paula Cuisseta.

 

Flashback, legendarna gra science fiction z 1992 roku, doczeka się kontynuacji 30 lat później. Paul Cuisset, reżyser oryginalnej gry, będzie nadzorował rozwój gry, która zostanie wydana przez Microids. Nie zostało potwierdzone, które studio stoi za sequelem. W kontynuacji Flashback ponownie wcielimy się w postać Conrada B. Harta, co zostało potwierdzone przez Microids.

 

Opracowanie kontynuacji Flashback to pomysł, który miałem od bardzo dawna. Nie mogę się doczekać, aż gracze odkryją nowe przygody Conrada B. Harta, postaci stworzonej prawie 30 lat temu. W przypadku Microids naprawdę staramy się zadowolić fanów oryginalnego tytułu, a jednocześnie przyciągnąć wszystkich graczy, którzy mają słabość do futurystycznych gier – powiedział Paul Cuisset

 

Cieszymy się, że możemy zaoferować fanom kontynuację tego arcydzieła w historii gier wideo. W Microids rozwijamy się, aby oferować projekty, które wyróżniają się swoim talentem. Paul Cuisset jest znany na całym świecie i jesteśmy dumni, że pracujemy z nim i jego zespołem nad tym projektem – wyjaśnia Stéphane Longeards, dyrektor generalny wydawcy.

 

Flashback 2 ukaże się w 2022 roku na PC i konsolach, jednak żadne konkretne informacje nie zostały ogłoszone. Nie jest potwierdzone, że kontynuacja Flashback ukaże się na Nintendo Switch. Mając jednak na uwadze fakt, iż Microids kilka lat temu przeniósł na konsolę Nintendo remaster Flashback jest bardzo prawdopodobne, że gra zawita także na Switcha. Więcej informacji ze strony wydawcy zostanie opublikowane wkrótce.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *