NewsRecenzja
NewsArtykuł

Gry inspirowane klasyczną Castlevanią królują na Kickstarterze!

Castlevania to niezwykle ważna seria w świecie gier wideo. Ten…

26 maja 2020

Castlevania to niezwykle ważna seria w świecie gier wideo. Ten tytuł, wraz z Metroidem, dał początek zupełnie nowemu gatunkowi – Metroidvanii, który za pomocą gier indie przeżywa swój renesans. Niestety ojcowie gatunku gdzieś ulecieli, Konami nie ma w planach wydania kolejnej gry z serii, a nowej, dwuwymiarowej gry z serii Metroid nie widzieliśmy od bardzo dawna (nie licząc remake’u Metroid II: Return of Samus z 2017 roku).

 

Z pomocą przychodzą tutaj robione przez grupę zapaleńców gry niezależne. W ostatnim czasie na platformie Kickstarter możemy obserwować zbiórkę na dwa interesujące tytuły, które inspirowały się klasycznymi grami z serii Castlevania. Pierwszą z nich jest Lords of Exile, gra stylizowana na modłę gier z 8bitowych platform. Ciężko nie dostrzec tutaj podobieństw do gry o zabójcy Draculi z pierwszego NESa. Zbiórka osiągnęła ogromny sukces – twórcy zebrali całą kwotę, a do końca wydarzenia zostały jeszcze 23 dni. Wpłacając 20€ otrzymacie cyfrowy klucz na grę w wersji na Nintendo Switch, a wasze nazwisko pojawi się w napisach końcowych.

 

 

Kolejnym tytułem wartym uwagi jest The Last Faith, które celuje już w bardziej szczegółowy pixelart. Mroczne, gotyckie budowle, wilkołaki, wampiry i krew wylewająca się z ekranu, jest tutaj wszystko czego oczekujemy po „klonie” Castlevanii. Ponadto gra zaoferuje rozbudowany system uników oraz broń palną. Dzięki temu The Last Faith wygląda niczym połączenie Castlevanii oraz Bloodborne od From Software. Do końca kampanii zostały 24 dni, a wpłacając 22£ otrzymacie cyfrowy klucz na dowolną platformę.

 


Redaktor

Ruqer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *