NewsRecenzja
NewsArtykuł

Hakerzy przetaktowali Switch’a, po tej zmianie Doom wygląda znacznie lepiej

Jakiś czas temu osoba znana pod pseudonimem hacker JK_ opublikowała narzędzie, które…

11 lutego 2019

Jakiś czas temu osoba znana pod pseudonimem hacker JK_ opublikowała narzędzie, które pozwala ręcznie kontrolować szybkość zegara taktującego. Dzięki temu narzędziu Ci bardziej lubiący ryzyko będą mogli „podkręcić” szybkość GPU w swoim Nintendo Switch. Po takim zabiegu gry będą wyglądały oraz chodziły lepiej w trybie przenośnym jak i „zadokowanym”. Narzędzie posiada też pewną formę zabezpieczenia – dwie najwyższe prędkości są dostępne tylko wtedy, gdy Switch jest podłączony do ładowarki.

 

Jest to o tyle interesujące, że efekty „podkręcania” Switch’a są widoczne gołym okiem. Szczególne różnice zaobserwował SkullKidChrs – użytkownika Reddita, który przetaktował swojego Switch’a w trybie przenośnym z 307 MHz do 768 MHz. Efekty zaprezentował w grze DOOM.

Przed:

 

 

Po:

 

 

Po „podkręceniu” gra nie jest już aż tak rozmyta, szczegóły są bardziej widoczne. Widać znaczne polepszenie jakości cieni oraz oświetlenia.

 

Oczywiście wszystko ma dwie strony, w tym przypadku bateria Switch’a w 30 minut spadła ze 100% do 75%. Dodatkowo musimy zaznaczyć, że jakiekolwiek ingerowanie w hardware Switch’a może nieść ze sobą nieprzyjemne, trwałe uszkodzenia sprzętu, dlatego nie zalecalibyśmy robić tego na swoich urządzeniach.

 

Żródło: nintendosoup.com


Redaktor

Ruqer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *