Hogwarts Legacy Nintendo Switch
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Hogwarts Legacy oficjalnie potwierdzone na Nintendo Switch. Nie jest to Cloud Version

Warner Bros oraz Avalanche po cichu ogłosiły wydanie Hogwarts Legacy…

18 marca 2022

Warner Bros oraz Avalanche po cichu ogłosiły wydanie Hogwarts Legacy na Nintendo Switch! Najnowsza gra w świecie Harry’ego Pottera ma zadebiutować na koniec 2022 roku. I nie będzie to wydaniem w chmurze, tylko pełnoprawną edycją, która na Switchu zadebiutuje cyfrowo oraz fizycznie.

 

Hogwarts Legacy wczorajszego wieczora zostało obficie zaprezentowane podczas wydarzenia Sony — State of Play. Oto blisko 15-minutowy materiał video prezentujący w większości czasu czysty gameplay:

 

 

Po tym wydarzeniu RPG akcji z otwartym światem, na który czeka ogromna rzesza fanów twórczości J.K. Rowling nieoczekiwanie został potwierdzony na konsolę… Nintendo Switch! Oficjalna strona Hogwarts Legacy została zaktualizowana o logo Nintendo Switch.

 

Hogwards Legacy Nintendo Switch Logo

 

Oficjalne F.A.Q dostępne na stronie internetowej gry wymienia Switcha wraz z PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox One i PC jako platformy, na które ukaże się gra w uniwersum Harry’ego Pottera.

 

 

Na razie nie ma dalszych informacji na temat wersji na Nintendo Switch. Jednak gra Hogwarts Legacy jest już wymieniona wraz z okładką na Amazon, co wskazuje, że będzie to natywna wersja gry, a nie wersja w chmurze.

 

 

Wszystko pięknie, jednak zastanawia mnie, na jakie kompromisy techniczne i jakościowe będą musieli pójść twórcy przy porcie Hogwarts Legacy na Nintendo Switch. To co można zobaczyć na wczorajszym materiale video jest odpalone na konsoli PlayStation 5 i wygląda dosyć imponująco. No to jak ma to działać na Switchu?!

Jeżeli Avalanche i Warner Bros są gotowi na wprowadzenie tej ogromnej produkcji z otwartym światem na Switcha to albo znają jakieś magiczne sztuczki, albo skorzystają z pomocy”czarodziejów” z Panic Button, QLOC, Virtuos, czy Sabre Interactive. Te studia dokonywały przy portowaniu gier na Nintendo Switch rzeczy niebywałych. Wiedźmin 3: Dziki Gon, kolekcja Crysis Remastered, Doom Eternal, czy Hellblade: Senua’s Sacrifice to tylko niektóre „niemożliwe porty”, które jednak w czarodziejski sposób działają na hybrydowej konsoli Nintendo.

Jest jeszcze jedna teoria. Hogwarts Legacy może być przygotowywane na… mocniejszą wersję Nintendo Switch. Dobrze wiecie, o czym mówię. Tak, mam na myśli to legendarne „Nintendo Switch PRO”. Wtedy wszystko zgrywa się w jedną, realistyczną do wykonania całość.

 

Port Hogwarts Legacy na Nintendo Switch to niewątpliwie jedno z największych tegorocznych zaskoczeń. Naprawdę z wielkim zainteresowaniem czekamy na oficjalne informacje wraz z materiałami video dotyczącymi tego wydania. Trzecioosobowe RPG w otwartym świecie na licencji Harry’ego Pottera ma planowo zadebiutować na koniec 2022 roku.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *