NewsRecenzja
NewsArtykuł

Huawei Mate 20 X rywalem Nintendo Switch?

Huawei zaprezentował nowy model telefonu który ma … rywalizować z…

17 października 2018

Huawei zaprezentował nowy model telefonu który ma … rywalizować z Nintendo Switch

Chiński potentat elektroniczny, firma Huawei pokazała wczoraj światu swój nowy, flagowy model telefonu. Ich najnowszy dzieło to Huawei Mate 20 X o którym piszemy, ponieważ ma ono bezpośrednie nawiązanie do konsoli Nintendo.

Mobilny gaming rozrasta się w zawrotnym tempie, producenci wypuszczają specjalne modele telefonów dedykowane graczom. Na rynku dostępne są modele takich firm jak Honor, Razer czy Asus stworzone pod ten konkretny gatunek gamingowy. Firma Huawei postanowił również ugryźć kawałek tego tortu, prezentując model Mate 20 X który jest stworzony dla mobilnych miłośników grania.

Urządzenie będzie wyposażone w 7,2-calowy ekran z wyświetlaczem OLED 1080p (w porównaniu do 6,2-calowego wyświetlacza Switcha o natywnej rozdzielczości 720p) i będzie wyposażone w procesor Kirin 980. Bateria w tym modelu ma mieć pojemność 5000 mAh i ma zapewniać ponad 6,5 godziny grania w najmocniejsze produkcje.

Sprawy stają się jeszcze bardziej interesujące z punktu widzenia graczy dzięki dołączeniu rysika oraz opcjonalnego gamepada, który łączy się z lewą stroną telefonu w podobny sposób jak Joy-Con. Obsługiwany jest tylko jeden pad, co oznacza, że ​​twoja prawa ręka nadal będzie korzystać z ekranu dotykowego.

Dlaczego wspominamy o tym telefonie na łamach naszego portalu? Ponieważ według przedstawiciela Huawei, model ten ma bezpośrednio rywalizować z Nintendo Switch o miano króla mobilnej rozgrywki. Ba, ma on w bezpośredniej konfrontacji wygrać tą walkę!

Według nas Huawei trochę porywa się z motyką na słońce. Czy model telefony który bazowo ma kosztować blisko 5000 złotych i nie mający żadnych ekskluzywnych tytułów może rywalizować z Switchem ?! Nie sądzę, telefon ten co najwyżej może pełnić rolę ekskluzywnej maszyny do ogrywania mobilnego Fortnite czy PUBG.

Poniżej możesz zobaczyć prezentację ukazującą nowy telefon, gdzie Huawei nazywa smartphone „najlepszym przenośnym urządzeniem do gier”. W tle zamiast gromkich braw słychać szyderczy śmiech 😂

 


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *