NewsRecenzja
NewsArtykuł

Hyrule Warriors: Age of Calamity z rekordem serii „Warriors”. Sprzedano 3 miliony kopii na całym świecie!

Wydane 20 listopada Hyrule Warriors: Age of Calamity przekroczyło 3…

24 listopada 2020

Wydane 20 listopada Hyrule Warriors: Age of Calamity przekroczyło 3 miliony sprzedanych egzemplarzy na całym świecie w niecały tydzień od premiery. Tym samym spin-off serii Zelda autorstwa Koei Tecmo stał się najlepiej sprzedającą się grą Warriors wszechczasów!

 

Wczesne dane dotyczące sprzedaży w Wielkiej Brytanii wskazywały, że gra może być na dobrej drodze do wielkiego sukcesu fizycznego wydania, które o 324% przekroczyła ogólną sprzedaż Hyrule Warriors: Definitive Edition w tym regionie. W innych częściach świata Age of Calamity również sprzedaje się jak świeże bułeczki, co przełożyło się na przekroczenie trzech milionów sprzedanych egzemplarzy cyfrowo oraz fizycznie.

 

Magazyn Famitsu obliczył, że gra Hyrule Warriors: Age of Calamity pobiła już rekord serii „Warriors” przeskakując w kilka dni całkowitą sprzedaż Fire Emblem Warriors, poprzednie Hyrule Warriors i inne wpisy z podserii „mosou”. Dla porównania jakim zainteresowaniem cieszy się najnowszy wpis, liczba sprzedanych egzemplarzy oryginalnego Hyrule Warriors przekroczyła dotychczas 1 milion sprzedanych sztuk na świecie.

 

Ogromne zainteresowanie Hyrule Warriors: Age of Calamity dobitnie pokazuje jaką miłością gracze darzą serię The Legend of Zelda. Kolejna właściwa pozycja w serii Zelda, Breath of the Wild 2, została zapowiedziana w 2018 rok i jest obecnie opracowywana na Nintendo Switch. Przewiduje się, że BotW2 zostanie wydane na Switchu w przyszłym roku i zapewne pobije również kilka grubych rekordów.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *