Liberated_nintendo_switch
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Interaktywny komiks Liberated w klimacie tech-noir ukaże się na Nintendo Switch

Liberated to w pełni grywalna powieść graficzna tworzona przez warszawskie…

7 sierpnia 2019

Liberated to w pełni grywalna powieść graficzna tworzona przez warszawskie studio Atomic Wolf. Produkcja, która dostępna będzie na Nintendo Switch jeszcze w tym roku, otrzymała właśnie pierwszy zwiastun.

 

 

Akcja gry Liberated rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w świecie rządzonym przez dyktatorską władzę. Ludzkość utraciła w nim większość swoich praw, będąc pod stałym reżimem tyrańskiej korporacji. Na porządku dziennym jest tu dezinformacja, policyjny nadzór, czy  utrata jakiejkolwiek prywatności.

 

– Chcemy, aby Liberated było doświadczeniem prowokującym do rozważań, dotykającym bardzo prawdziwych tematów, bliskich każdemu z nas – mówi Marek Czerniak, creative director w Atomic Wolf. – Liberated zadaje trudne pytania o współczesną technologię, kontrolę nad informacjami oraz to, w jaki sposób uzyskana tą drogą władza może otworzyć drzwi dyktaturze.


– To początek naszej rewolucji w dziedzinie cyfrowego komiksu: łączymy wpływające na opowieść interakcje, bogaty gameplay, wybory i konsekwencje
 – mówi Robert Purzycki, współzałożyciel Walkabout. – Nasz framework Playable Graphic Novel wkrótce umożliwi twórcom gier i komiksów współpracę przy nowych projektach z pogranicza obu mediów. To coś całkiem nowego!

 

Tytuł, za który odpowiada nasze rodzime studio wygląda naprawdę obiecująco i będziemy go mieć na oku. Poniżej znajduje się galeria zdjęć z Liberated udostępniona producenta.

 

 


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *