PublicystykaRecenzja
PublicystykaArtykuł

Jaki powerbank wybrać dla Nintendo Switch?

Wielu domowych użytkowników Nintendo Switch nie ma problemów z niskim…

5 października 2018

Wielu domowych użytkowników Nintendo Switch nie ma problemów z niskim stanem baterii w swym urządzeniu, albowiem wystarczy jedynie podłączyć konsolę do gniazda zasilającego. Inaczej jest jednak w przypadku gry typowo mobilnej, zwłaszcza poza miejscem zamieszkania. Intensywność rozgrywki, zwłaszcza w trybie online może sprawić, że w pełni naładowana bateria wystarczy nam jedynie na 3-4 godziny grania. Co w takim wypadku robić? Naszym zdaniem warto postawić na solidny powerbank!

 

Na co nam powerbank?

 

Jak już wspomnieliśmy bateria w Nintendo Switch to litowo-jonowy akumulator o pojemności 4310 mAh. Jest przy tym wbudowana, więc poza oficjalnym serwisem Nintendo nie możemy jej samodzielnie wymienić na nową. Zdaniem wielu osób jest to spore ograniczenie, gdyż trzeba nastawić się na krótszy czas pracy urządzenia poza domem. Przeprowadzone testy wykazały, że przy pełnym naładowaniu nowej baterii gra w The Legend of Zelda: Breath of the Wild możliwa jest jedynie w 3 godziny, 2 minuty i 52 sekundy. Dla jednych jest to zbyt mało, dla innych w miarę optymalnie. Jednak przy dłuższej podróży, odcięciu od standardowego gniazdka elektrycznego, zostajemy pozbawieni możliwości gry już po kilku godzinach. Dlatego też wybawieniem okazuje się tutaj powerbank.

 

Już od kilku lat coraz większym powodzeniem cieszą się przenośne akumulatory do ładowania urządzeń elektronicznych. Z biegiem lat powerbanki nie tylko zmniejszają swe rozmiary, przy jednoczesnym zwiększaniu pojemności, lecz również oferowane są w coraz bardziej atrakcyjnych cenach. Dzięki nim można de facto zyskać drugą, rozszerzoną baterię do konsoli, przez co w trakcie podróży czy nawet gry w domu bez okablowania, zyskujemy przynajmniej dwa razy więcej czasu na zabawę. Nie możemy przy tym oczywiście zapominać, że powerbank to uniwersalne urządzenie, za pomocą którego naładujemy również tablet, smartfona czy też inne urządzenia elektroniczne.

 

Jaki zatem powerbank wybrać?

 

Zastanawiając się nad tym, jaki powerbank na Nintendo Switch będzie najlepszy, musimy bliżej przyjrzeć się specyfikacji technicznej. Większość modeli na rynku działa z wydajnością minimum 65%, co oznacza, że ​​do pełnego naładowania baterii 4310 mAh w konsoli potrzebny jest egzemplarz o pojemności przynajmniej 6630 mAh. Oczywiście lepiej jest wybrać większy, choć nie jest to koniecznością. Producenci umieszczają obecnie ogniwa 10000 mAh lub nawet większe w obudowach wielkości smartfona, przez co nie będą one ciążyć w kieszeni, torbie czy plecaku. Nintendo Switch zaopatrzone zostało w wejście USB typu C, dlatego również i nasz powerbank powinien być kompatybilny z tym formatem. Nasza zewnętrzna bateria może co prawda obsługiwać starsze formaty, jednak nie będą one tak samo efektywne w pracy jak USB-C.

 

Jeżeli zdecydujemy się na powerbank o pojemności przynajmniej 10000 mAh, to niewykluczone, że w czasie podróży posłuży on nam do jednoczesnego naładowania konsoli, smartfona, a nawet słuchawek bezprzewodowych. Z racji innej specyfiki urządzenia, ogniwa w powerbanku nie ulegają tak szybkiemu osłabieniu jak w tablecie czy smartfonie, przez co zakup wybranego modelu okaże się inwestycją na lata.

 

Polecane przez nas modele:
 
 

Powerbank Anker PowerCore II 10000mAh

 
Anker PowerCore+ 26800 mAh

 
XIAOMI Mi 3 Pro Powerbank 20000mAh

SAMSUNG 11300 mAh EB-PN915BWEGWW

 

HUAWEI AP08Q

 

 


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *